Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi Seznam forumov Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi
Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi,pomoč pri seminarski nalogi,diplomska,seminarska,magistrska naloga,oblikovanje diplomske naloge
 
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   RSS Feed   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Zasebna sporočilaZasebna sporočila   PrijavaPrijava 




senat Filozofske fakultete dne 12. 3. 2003 sprejel naslednji

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi Seznam forumov -> Pomoč pri diplomski in seminarski nalogi
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ninanana123
Administrator foruma


Pridružen/-a: 07.09. 2010, 17:18
Prispevkov: 547

PrispevekObjavljeno: 21 Jul 2011 07:16    Naslov sporočila: senat Filozofske fakultete dne 12. 3. 2003 sprejel naslednji Odgovori s citatom

DIPLOMSKI RED

V skladu s 154. členom Statuta Univerze v Ljubljani in Pravili Filozofske fakultete v Ljubljani je senat Filozofske fakultete dne 12. 3. 2003 sprejel naslednji Diplomski red.


Splošne določbe

Ta pravilnik določa splošni del postopkov izbire, prijave, zagovora in ocene diplomskega dela in postopek zaključka študija na Filozofski fakulteti. Posamezni oddelki imajo lahko oddelčne diplomske rede, s katerimi dodatno urejajo specifičnosti zgoraj navedenih postopkov.

Diplomsko delo je pisni izdelek, v katerem študent/študentka strokovno poglobljeno obdela problem, ki je določen s temo diplomskega dela. Diplomsko delo ima lahko priloge v drugih medijih.

Diplomski izpit je zadnji matični izpit študenta/študentke, ki lahko zajema snov več letnikov in lahko spremlja zagovor diplomskega dela.

Diplomsko delo mora biti rezultat samostojnega dela kandidata/kandidatke. Diplomsko delo je lahko tudi rezultat dela dveh ali več kandidatov/kandidatk, pri čemer mora biti iz njega razviden prispevek posameznega kandidata/kandidatke.

Kandidat/kandidatka lahko opravlja končno obveznost na dodiplomskem študiju (zagovarja svoje diplomsko delo, in/ali opravlja diplomski izpit) potem, ko opravi vse študijske obveznosti, ki so predpisane s študijskim programom na določeni študijski smeri, kar se preveri v tajništvu oddelka, ob prijavi diplomskega dela in/ali prijavi k diplomskemu izpitu.

Ko je diplomsko delo sprejeto kot ustrezno za zagovor, sledi zagovor in/ali diplomski izpit (glede na to, kaj določa posamezni študijski program).

Diplomsko delo je javni dokument, en izvod je shranjen v oddelčni knjižnici.


Izbira teme diplomskega dela

Kandidat/kandidatka si lahko temo diplomskega dela izbere v okviru vpisanega seminarja ali iz predlaganih tem na oddelku ali samostojno v soglasju z mentorjem/mentorico. Temo mora izbrati iz vpisanega študijskega programa; eno na enopredmetnem in po eno na vsakem od obeh dvopredmetnih študijskih programov.

Fakulteta podpira tudi interdisciplinarna diplomska dela. V takih primerih mora kandidat/kandidatka na enopredmetnem študijskem programu imeti somentorja/somentorico, ki ga predlaga mentor/mentorica. Somentor/somentorica mora s tem soglašati.

Kandidat/kandidatka, ki želi opraviti skupno diplomsko delo na dvopredmetnem študijskem programu, pa mora pridobiti pisno soglasje obeh mentorjev/mentoric in predstojnikov/predstojnic. Interdisciplinarno diplomsko delo, ki zajema področja dveh ali več tujejezikovnih programov, je praviloma sestavljeno v slovenskem jeziku.


Izbira mentorja/mentorice

Pred prijavo teme diplomskega dela se študent/študentka dogovori za mentorstvo z visokošolskim učiteljem/učiteljico.

Mentor/mentorica pri diplomskem delu je lahko visokošolski učitelj/učiteljica z nazivom redni profesor/redna profesorica, izredni profesor/izredna profesorica ali docent/docentka, ki je nosilec predmeta. Somentor/somentorica je lahko tudi izvajalec/izvajalka programa. V primeru, da na oddelku ni ustreznega strokovnjaka/strokovnjakinje, se lahko somentorja/somentorico izbira tudi izven fakultete.

Če izbrani mentor/mentorica meni, da tema ni iz njegovega oz. njenega strokovnega področja, napoti kandidata/kandidatko k drugemu visokošolskemu učitelju oz. učiteljici.

Študent/študentka sme zamenjati mentorja/mentorico ali somentorja/somentorico v soglasju s predstojnikom/predstojnico oddelka in praviloma prejšnjim mentorjem/mentorico. Za to predloži prošnjo v tajništvo oddelka.


Prijava teme diplomskega dela

Kandidat/kandidatka prijavi temo diplomskega dela in odda pisno dispozicijo najkasneje v treh mesecih po vpisu v absolventski staž.

Kandidat/kandidatka prijavi temo diplomskega dela na s strani oddelka predpisanem obrazcu. Obrazec dobi in ga izpolnjenega odda v tajništvu oddelka, oziroma obeh oddelkov, če je diplomsko delo skupno. Iz obrazca morajo biti razvidni naslednji podatki: ime in priimek kandidata/kandidatke, datum in kraj rojstva, naslov in elektronski naslov, študijska smer, delovni naslov diplomskega dela, kratko opredelitev teme, izjava mentorja/mentorice in somentorja/somentorice o prevzemu mentorstva, datum prijave diplomskega dela.

Če želi kandidat/kandidatka spremeniti temo prijavljenega diplomskega dela, mora v tajništvu oddelka vložiti novo prijavo. Temo lahko spremeni, če dobi soglasje mentorja/mentorice in predstojnika/predstojnice oddelka.


Izdelava diplomskega dela

Diplomsko delo mora biti napisano v slovenskem jeziku. Izjeme so diplomska dela na jezikovnih programih, ki so napisana v jeziku iz katerega diplomirajo. Prošnje za diplomsko delo napisano v tujem jeziku na drugih programih je potrebno nasloviti na Senat FF.

Diplomsko delo mora vsebovati naslednje dele in poglavja: naslovnico, kazalo, uvod, osrednji del, zaključek, vire in literaturo, izvleček v slovenskem in/ali angleškem jeziku in/ali povzetek v slovenskem in tujem jeziku, ter morebitne priloge.

Kandidat/kandidatka mora v diplomskem delu na zadnji strani priložiti pisno izjavo, da je njegov avtor/avtorica oziroma soavtor/soavtorica.

Diplomsko delo naj bo napisano na papirju formata A4. Besedilo naj bo enostransko natiskano, velikost črk naj bo 12, razmik 1,5 vrstice.

Obseg in oblika diplomskega dela naj bo v skladu z zahtevami oddelkov in ustrezen izbrani temi. Obseg skupnega diplomskega dela naj določita oba mentorja.

Diplomsko delo mora biti oblikovno in jezikovno korektno.


Predložitev diplomskega dela

Kandidat/kandidatka mora predložiti diplomsko delo v pregled mentorju/mentorici in somentorju/somentorici oziroma obema mentorjema/mentoricama. Diplomsko delo mora biti pregledano najpozneje v dveh mesecih. V nasprotnem primeru lahko kandidat/kandidatka predlaga predstojniku/predstojnici oddelka zamenjavo mentorja/mentorice. Kandidat/kandidatka mora upoštevati pripombe mentorja/mentorice in somentorja/somentorice in popraviti diplomsko delo.

O tem, kdaj je diplomsko delo zaključeno odločijo izbrani mentorji/mentorice in somentorji/somentorice.

Kandidat/kandidatka mora v tajništvu oddelka oddati vsaj dva vezana izvoda diplomskega dela. Vsaj tri izvode odda kandidat/kandidatka v primerih, ko ima dva mentorja oz. dve mentorici ali še somentorja/somentorico.

Če kandidat/kandidatka diplomskega dela ne odda v dveh letih, tema dela zapade in jo je potrebno ponovno prijaviti.


Prijava na zagovor diplomskega dela oziroma diplomski izpit

Kandidat/kandidatka se prijavi na zagovor diplomskega dela, in/ali na diplomski izpit, ko mu mentor/mentorica to odobri oz., ko izpolni pogoje, ki mu jih je predpisal oddelek.

Kandidat/kandidatka diplomsko mapo skupaj z indeksom odda v pregled v tajništvo oddelka. Potrjeno mapo odda v referatu za študentske zadeve, in sicer v naslednjih rokih:



Diplomski rok


Rok za prijavo

Novembrski


1. – 15. oktober

Februarski


3. – 15. januar

Aprilski


1. – 15. marec

Junijski


3. – 15. maj

Septembrski


1. – 15. julij

Kandidat/kandidatka brez statusa mora poravnati stroške opravljanja diplomskih obveznosti, v skladu z določili Pravilnika o prispevkih in vrednotenju stroškov na Univerzi v Ljubljani.

Datuma zagovora diplomskega dela in/ali ustnega diplomskega izpita določi mentor/mentorica v sodelovanju z oddelčnim tajništvom. Kandidat/kandidatka mora za datum zvedeti vsaj en teden prej, in sicer iz objave na oglasni deski ali v oddelčnem tajništvu.


Zagovor diplomskega dela oziroma diplomski izpit

Zagovor diplomskega dela in diplomski izpit sta javna.

Zagovor diplomskega dela poteka v okviru seminarja pred mentorjem/mentorico in študentskim avditorijem ali pred komisijo za zagovor diplomskega dela.

Komisija za zagovor diplomskega dela ima na enopredmetnih programih tri člane/članice na dvopredmetnih programih pa dva člana oz. dve članici iz vrst visokošolskih učiteljev/učiteljic ali sodelavcev/sodelavk. Mentor/mentorica je tudi član/članica komisije.

Zagovor diplomskega dela oziroma diplomski izpit, ki poteka pred komisijo, vodi predsednik/predsednica diplomske komisije. Člane/članice in predsednika/predsednico komisije določi predstojnik/predstojnica v dogovoru z mentorjem/mentorico.

Skupno diplomsko delo se praviloma zagovarja pred skupno komisijo, ki jo sestavljajo člani/članice z obeh oddelkov. Ocena je pri skupni nalogi enotna, če se diplomsko delo zagovarja pred skupno komisijo, a se vpiše ločeno v dokumente oz. zapisnike obeh oddelkov.

Pri zagovoru diplomskega dela študent/študentka ustno predstavi svoje delo. Pri predstavitvi lahko uporablja avdiovizuelne in druge tehnične pripomočke. Če predstavitev poteka pred komisijo, po predstavitvi postavijo člani/članice komisije kandidatu/kandidatki vprašanja. Pri predstavitvi v seminarju pa mentor/mentorica vodi razpravo o predstavljenem diplomskem delu.

Če se dodiplomski študij zaključi z zagovorom diplomskega dela v seminarju, mentor po zagovoru oblikuje številčno oceno diplomskega dela.

Diplomski izpit poteka pred komisijo, ki ima tri člane/članice iz vrst visokošolskih učiteljev/učiteljic. Mentor/mentorica je tudi član/članica komisije. Pri diplomskem izpitu člani/članice komisije kandidatu/kandidatki postavljajo vprašanja.

Če se diplomsko delo zagovarja v seminarju in temu sledi diplomski izpit, mentor po zagovoru oceni ustreznost diplomskega dela z ocenama »pozitivno« ali »negativno«, komisija za diplomski izpit pa na osnovi predloženega diplomskega dela in mnenja mentorja oceni diplomsko delo s številčno oceno. Prav tako komisija za diplomski izpit poda številčno oceno diplomskega izpita. Če se diplomsko delo zagovarja pred komisijo za zagovor, komisija po predstavitvi in zagovoru diplomskega dela poda številčno oceno diplomskega dela.

Zagovor diplomskega dela in/ali diplomskega izpita traja največ dve uri. Na zagovoru oziroma izpitu mora kandidat/kandidatka izpričati znanje iz absolviranega programa*, in še posebej iz obravnavane teme v diplomskem delu.

Sklep o oceni diplomskega dela (ki je sestavljena iz ocene diplomskega dela in zagovora) in/ali diplomskem izpitu se vpiše v zapisnik o zagovoru diplomskega dela oziroma diplomskem izpitu, ki ga podpišejo člani/članice komisije. Predsednik/predsednica komisije prebere sklep kandidatu/kandidatki in prisotnim na zagovoru. Zapisnik vsebuje tudi vprašanja, ki so bila postavljena kandidatu/kandidatki na zagovoru oziroma na diplomskem izpitu.

Če komisija oceni zagovor oziroma diplomski izpit kot nezadovoljiv in ga oceni z oceno nezadostno, se mora kandidat/kandidatka za zagovor diplomskega dela oziroma za diplomski izpit ponovno prijaviti.

Po končanem zagovoru in/ali diplomskem izpitu mentor/mentorica, oziroma predsednik/predsednica komisije zaključi mapo in jo skupaj z indeksom preda v tajništvo oddelka, od tu se posreduje v referat za študentske zadeve.

Ocena diplomskega dela in/ali diplomskega izpita se vpiše v indeks.

Referat pripravi začasno potrdilo o diplomiranju. Ko je diplomska listina izdelana, je kandidat/kandidatka pisno povabljen na svečano podelitev. Pred podelitvijo mora kandidat/kandidatka v oddelčni knjižnici pridobiti potrdilo, da je vrnil/vrnila vse knjige in poravnal/poravnala vse obveznosti do knjižnice. Potrdilo odda v referatu, kjer proti podpisu prevzame svoj indeks.


Pritožba na oceno

Če se kandidat/kandidatka ne strinja z oceno zagovora diplomskega dela in/ali diplomskega izpita oziroma diplomskega dela, lahko odda pisno pritožbo v referatu za študentske zadeve, najkasneje v treh dneh po zagovoru. Pritožba mora biti naslovljena na dekana/dekanjo.

Pritožba bo obravnavana v skladu s Pravilnikom o izpitnem režimu in drugih oblikah preverjanja in ocenjevanja znanja.


Končne določbe

Ta pravilnik začne veljati dan po sprejemu na seji Senata FF.



Dekanja:

Red. prof. dr. Neva Šlibar



Priloge temu pravilniku so:

* Primer obrazca za prijavo teme diplomskega dela
* Primer naslovnice in prve strani diplomskega dela
* Posebni del diplomskega reda oz. Diplomski red oddelka



PRIJAVA DIPLOMSKEGA DELA


Podatki o kandidatu/kandidatki



Ime in priimek:

Naslov:

Elektronski naslov:



Leto prvega vpisa:



Študijski program:




Podatki o predlaganem mentorju/mentorici

Ime in priimek mentorja/mentorice:



Ime in priimek somentorja/somentorice:






Podatki o delu

Naslov:





Opredelitev teme:

































Delo bo predvidoma končano do:



Podpis kandidata/kandidatke:






Izjava mentorja/mentorice

Pripravljen/a sem prevzeti mentorstvo predlaganega dela.



Podpis mentorja/mentorice:



Podpis somentorja/somentorice:



Datum:












Izjava mentorjev in predstojnikov pri kombiniranem diplomskem delu

Pripravljen/a sem prevzeti mentorstvo predlaganega dela.



Podpis prvega mentorja/mentorice:



Podpis drugega mentorja/mentorice



Podpis predstojnika/predstojnice prvega oddelka:



Podpis predstojnika/predstojnice drugega oddelka



Datum:



Priloga 2

Primer naslovnice diplomskega dela















UNIVERZA V LJUBLJANI

FILOZOFSKA FAKULTETA

ODDELEK ZA SOCIOLOGIJO


























DIPLOMSKO DELO
































LJUBLJANA, 1999 LILJANA ŠTURM













Priloga 3

Primer prve strani diplomskega dela







UNIVERZA V LJUBLJANI

FILOZOFSKA FAKULTETA

ODDELEK ZA SOCIOLOGIJO























DIPLOMSKO DELO

ZABAVNI PROGRAM NA TV SLOVENIJA





















Študijski program:
SOCIOLOGIJA - D

FILOZOFIJA - D



Mentor/mentorica:

Somentor/somentorica:






LJUBLJANA, 1999 LILJANA ŠTURM











*Obvezna interpretacija: Zagovor diplomskega dela lahko obsega tudi praktični del s preiskusom, študent/študentka poleg predstavitve svojega dela ustno zagovarja tudi rezultate praktičnega preizkusa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi Seznam forumov -> Pomoč pri diplomski in seminarski nalogi Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


MojForum.si - brezplačno gostovanje forumov. Powered by phpBB 2.