Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi Seznam forumov Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi
Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi,pomoč pri seminarski nalogi,diplomska,seminarska,magistrska naloga,oblikovanje diplomske naloge
 
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   RSS Feed   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Zasebna sporočilaZasebna sporočila   PrijavaPrijava 




POGOJI ZA PRIDOBITEV MAGISTERIJA IN DOKTORATA ZNANOSTI

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi Seznam forumov -> Diplomska in seminarska naloga
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ninanana123
Administrator foruma


Pridružen/-a: 07.09. 2010, 17:18
Prispevkov: 547

PrispevekObjavljeno: 18 Maj 2011 10:27    Naslov sporočila: POGOJI ZA PRIDOBITEV MAGISTERIJA IN DOKTORATA ZNANOSTI Odgovori s citatom

UNIVERZA V NOVI GORICI
Fakulteta za podiplomski študij
Študijski program Interkulturni študiji – primerjali študij idej in kultur


Pravilnik o magistrskem in doktorskem študiju


POGOJI ZA PRIDOBITEV MAGISTERIJA IN DOKTORATA ZNANOSTI

1. člen

Magisterij oz. doktorat znanosti lahko pridobijo kandidati in kandidatke z univerzitetno izobrazbo iz humanističnih ali družboslovnih disciplin ali izjemoma drugih smeri, ki imajo diplomo oz. magisterij iz humanističnih, družboslovnih ali izjemoma drugih smeri, če uspešno zagovarjajo pozitivno ocenjeno magistrsko delo oz. doktorsko disertacijo.

Kandidatu ali kandidatki se pod posebnimi pogoji lahko omogoči neposreden prehod z magistrskega na doktorski študij.

Odločitev za neposredni prehod na doktorski študij sprejme Znanstveni svet študijskega programa šele na predlog in utemeljitev koordinatorja ali koordinatorke študijskega programa oz. vodje študijske smeri in mentorja oz. mentorice, če je ta že določen/a. Pri neposrednem prehodu mora kandidat oz. kandidatka izkazati znanstveno odličnost v obliki mednarodno priznane objave svojega dela (knjige, članka v indeksirani reviji z recenzijami, poglavja v knjigi ipd.). Kandidat oz. kandidatka lahko predloži prijavo teme doktorske disertacije potem, ko Znanstveni svet predlog o neposrednem prehodu potrdi.

Kandidati oz. kandidatke morajo najkasneje v treh mesecih od pričetka študija v tretjem semestru vložiti na Znanstveni svet študijskega programa prošnjo za potrditev teme magistrskega dela, oz. v treh mesecih od pričetka študija v petem semestru prošnjo za potrditev teme doktorske disertacije. Pred oddajo prijave morajo študentke in študenti dispozicijo javno predstaviti.


PRIJAVA TEME MAGISTRSKEGA DELA OZ. DOKTORSKE DISERTACIJE

Kandidati oz. kandidatke morajo ob prijavi teme predložiti naslednje listine:

• prošnjo s točnim naslovom stalnega prebivališča in predlaganim naslovom teme magistrskega dela oz. doktorske disertacije; prijava naj vsebuje osebne podatke o kandidatu oz. kandidatki (domači in službeni naslov, telefon, elektronska pošta. Podatki se varujejo v skladu z Zakonom o varstvu osebnih podatkov, Uradni list RS, št. 59-2792/1999);
• biografijo, ki naj praviloma ne presega ene tipkane strani;
• bibliografijo kandidatovih oz. kandidatkinih objavljenih del; bibliografija naj vsebuje predvsem znanstvena dela. Pri teh je potrebno navesti tudi založbo in kraj publikacije;
• fotokopijo univerzitetne diplome;
• fotokopijo magistrske diplome (v primeru, da kandidat oz. kandidatka že ima naziv magistra oz. magistre);
• dispozicijo teme magistrskega dela oz. doktorske disertacije, ki naj obsega: teze, podatke o osnovni zamisli magistrske oziroma doktorske teme, njenem obsegu, načinu dela, metodologiji in teoretskem pristopu, pričakovanih rezultatih ter virih, ki jih ima na razpolago za disertacijo;
• predlog mentorja;
• soglasje koordinatorke oz. koordinatorja na izbranem programu ali smeri magistrskega oz. doktorskega študija.

Prijava je praviloma napisana v slovenščini ali angleščini. Kandidat oz. kandidatka odda prijavo v elektronski obliki na e-naslov: teja.komel@zrc-sazu.si, ter v dveh izvodih v referat za študentske zadeve.


POSTOPEK POTRDITVE TEME MAGISTRSKEGA DELA OZ. DOKTORSKE DISERTACIJE

2. člen

Znanstveni svet študijskega programa v roku 30 dni pregleda prijavo, potrdi mentorja oz. mentorico in imenuje Komisijo za oceno znanstvene ustreznosti predlagane teme magistrskega dela oz. doktorske disertacije.

Komisija za oceno znanstvene ustreznosti teme magistrskega dela oz. doktorske disertacije je dolžna pripraviti poročilo v 30 dneh po imenovanju.

3. člen

Komisijo za oceno znanstvene ustreznosti teme magistrskega dela oz. doktorske disertacije sestavljajo trije člani oz. članice iz vrst visokošolskih učiteljev in učiteljic ali znanstvenih delavcev in delavk.

4. člen

Komisija za oceno znanstvene ustreznosti teme v pisnem poročilu oceni:
• ali so v dispoziciji jasno definirane ključne teze in vprašanja, ki jih namerava kandidat oz. kandidatka proučevati v magistrskem delu oz. doktorski disertaciji;
• ali je predvidena primerna metoda za pripravo magistrskega dela oz. doktorske disertacije.

Pisno poročilo komisije mora biti napisano v slovenščini oz. v angleščini. Poročilo mora vsebovati:
• prikaz dispozicije in oceno njene znanstvene relevantnosti;
• sklep, v katerem sta navedena in utemeljena ocena in področje, iz katerega bo predvidoma pridobljen magisterij oz. doktorat znanosti.

5. člen

Poročilo Komisije za oceno ustreznosti predlagane teme obravnava Znanstveni svet. V primeru, da Znanstveni svet potrdi pripombe Komisije, mora kandidat oz. kandidatka v roku dveh mesecev oddati dopolnila in spremembe oziroma napisati ustrezno spremenjeno prijavo teme.

Po sprejemu pozitivne ocene ustreznosti predlagane teme in potem, ko je pisanje magistrske naloge oz. doktorske disertacije že v zaključni fazi, Znanstveni svet predlaga tričlansko komisijo za oceno in zagovor magistrske naloge oz. doktorske disertacije. V komisiji mora biti najmanj en član, ki predava na tuji univerzi. Predlagano temo in komisijo potrdi Senat Univerze v Novi Gorici. Mentor oz. mentorica je lahko član oz. članica komisije.


ODDAJA, OCENJEVANJE IN ZAGOVOR NALOGE

6. člen

Kandidat oz. kandidatka za pridobitev magisterija oz. doktorata znanosti mora najkasneje v dveh oz. štirih letih od dneva, ko je bila sprejeta tema magistrskega dela oz. doktorske disertacije, predložiti izdelano magistrsko nalogo oz. doktorsko disertacijo.

Kandidat oz. kandidatka, ki iz opravičljivih razlogov naloge oz. disertacije ne more predložiti v tem roku, lahko zaprosi za podaljšanje roka. O prošnji odloča Znanstveni svet, ki lahko podaljša rok za oddajo magistrske naloge oz. doktorske disertacije.

Če kandidat oz. kandidatka ne predloži naloge oz. disertacije v roku iz prvega in drugega odstavka tega člena in pred iztekom roka tudi ne zaprosi za podaljšanje roka, se šteje, da je opustil oz. opustila prijavljeno temo in Fakulteta za podiplomski študij do njega oz. nje nima več obveznosti.

7. člen

Magistrska naloga in doktorska disertacija sta lahko napisani v slovenskem, angleškem, ali drugem jeziku, ki je primeren za mednarodno predstavitev naloge ali disertacije. V tem zadnjem primeru odloča Znanstveni svet podiplomskega programa. Magistrska naloga in doktorska disertacija morata vsebovati obširen povzetek v drugem jeziku kot sta napisani, to je v slovenskem, angleškem ali drugem jeziku, ki je primeren za mednarodno predstavitev naloge ali disertacije (vsaj 10% besedila naloge).

Naloga mora biti napisana v formatu A4 in vezana. Na eni strani mora imeti približno 2000 znakov. Na prvi strani disertacije mora biti v sredini zgoraj z velikimi tiskanimi črkami – in ne v kurzivi – napisano Univerza v Novi Gorici, Fakulteta za podiplomski študij, Študijski program Interkulturni študiji – primerjalni študij idej in kultur. Na sredini strani je naslov naloge (prav tako z velikimi črkami), pod naslovom napis magistrska naloga oz. doktorska disertacija, po presledku pa sta še kandidatova oz. kandidatkina ime in priimek. Pod imenom kandidatke oz. kandidata sta navedena mentor oz. mentorica in morebitni oz. morebitna somentor ali somentorica (jasno mora biti razvidno ali gre za mentorja/mentorico ali za somentorja/somentorico) s celotnim pedagoškim nazivom. Sledita navedba kraja (Nova Gorica) in letnica. Če je naloga pisana v angleščini ali drugem tujem jeziku, mora biti v angleščini ali tujem jeziku tudi prva stran. Za prvo stranjo je izjava avtorja oz. avtorice, da je pripravljal/a delo samostojno na podlagi lastnih spoznanj in ob virih, ki so navedeni. Naslovna stran na platnicah je enotna za vse, njeno obliko pa priskrbita referat in knjižnica Univerze v Novi Gorici.

Naloga je sestavljena iz vsebine/kazala, uvoda, glavnega besedila, sklepa, prilog, seznama v nalogi omenjene literature in povzetka po prvem odstavku tega člena. V uvodu mora biti jasno povzeta teza iz dispozicije magistrskega dela oz. doktorske disertacije. Magistrsko delo mora obsegati najmanj 80, doktorska disertacija pa najmanj150 strani.

8. člen

Magistrsko delo oz. doktorska disertacija je lahko sestavni del skupinskega dela, pri tem pa mora biti razviden samostojen prispevek kandidatke oz. kandidata.

9. člen

Kandidat oz. kandidatka odda najprej tri nevezane izvode naloge.

Člani in članice komisije za oceno naloge so dolžni v treh mesecih od svojega imenovanja nalogo pregledati in predložiti ločena pisna poročila.

Znanstveni svet na podlagi predloženih poročil nalogo sprejme, zavrne ali vrne kandidatki oz. kandidatu, da jo spremeni ali dopolni, in ji oz. mu za to določi primeren rok.

Dopolnjeno in popravljeno nalogo komisija ponovno pregleda in o njej znova poroča. Po tem postopku zavrnjene disertacije kandidat oz. kandidatka ne more ponovno predložiti.

10. člen

Poročilo o oceni naloge mora obsegati:
• naslov v obliki "Ocena magistrske oz. doktorske naloge" (ime in priimek kandidatke oz. kandidata) z naslovom;
• analizo strukture disertacije in uporabljenih metod ter oceno izvirnosti teze disertacije, veljavnosti njenega dokazovanja in skladnosti teze z dispozicijo doktorske disertacije;
• oceno stilistične in jezikovne ravni disertacije;
• sklepno oceno in utemeljitev primernosti za zagovor.

Poročilo je praviloma napisano v slovenščini ali v angleščini. Če je napisano v angleščini, mora biti priložen povzetek poročila na eni strani v slovenskem jeziku.

11. člen

Če Znanstveni svet sprejme nalogo, zahteva od kandidatke oz. kandidata, da predloži 8 izvodov vezane disertacije in en izvod na zgoščenki v pdf formatu in v enem samem dokumentu v referat za študentske zadeve. Direktor študijskega programa v soglasju s kandidatko oz. kandidatom in komisijo za zagovor določi čas in kraj zagovora.

Zagovor je praviloma v roku 45 dni od dne, ko je Znanstveni svet sprejel nalogo.

12. člen

Zagovor naloge je javen in poteka v slovenskem oz. angleškem jeziku, ali v drugem jeziku, ki je primeren za mednarodno predstavitev naloge ali disertacije (glej člen št. 7). Zagovor se začne s predstavitvijo kandidatkinega oz. kandidatovega življenjepisa, ugotovitve, da je kandidat opravil oz. kandidatka opravila vse študijske obveznosti, naslova in področja naloge ter dotedanjega postopka sprejemanja naloge. To delo opravi predsednik komisije.

Kandidat oz. kandidatka ima pravico v 30 minutah predstaviti svojo nalogo. V predstavitvi lahko argumentira svoje stališče do morebitnih pripomb, zapisanih v poročilih članov in članic komisije za oceno naloge.

Po kandidatkini oz. kandidatovi predstavitvi imajo člani in članice komisije pravico postavljati vprašanja, za njimi pa z odobritvijo predsednice oz. predsednika tudi drugi navzoči pri zagovoru.

Kandidat oz. kandidatka ima pravico do največ 30-minutnega odmora za pripravo zagovora.

Po zagovoru komisija sestavi zapisnik zagovora. Sestavni del zapisnika so tudi vprašanja in sklep o uspešnosti zagovora.

13. člen

Zagovora naloge, ki ga je komisija ocenila za neuspešnega, ni mogoče ponoviti.

14. člen

Pri morebitni delni ali celotni objavi naloge mora avtor oz. avtorica navesti, da objava temelji na disertaciji, ki je bila obranjena (leto zagovora) na Univerzi v Novi Gorici, Fakulteta za podiplomski študij, Študijski program Interkulturni študiji – primerjalni študij idej in kultur.

15. člen

Po uspešno končanem izobraževanju Univerza v Novi Gorici poskrbi za izdajo diplome o podelitvi strokovnega naziva magister ali magistra oz. doktor ali doktorica znanosti.


ODVZEM NAZIVA

V primeru, da se ugotovi, da naloga ni rezultat kandidatkine oz. kandidatove lastne ustvarjalnosti in lastnih dosežkov, lahko Senat Univerze v Novi Gorici dodeljeni naziv odvzame. Postopek odvzema lahko sproži kdor koli, vodi pa ga Senat univerze.

16. člen

Pismeni predlog za izdajo odločbe o odvzemu naziva z obrazložitvijo se posreduje Senatu univerze, ki določi najmanj dva visokošolska učitelja oz. učiteljici, da v roku 30 dni podata mnenje o utemeljenosti predloga.

Sklep o odvzemu se objavi v Uradnem listu Republike Slovenije oziroma se tam prekliče veljavnost izdane diplome.

17. člen

Ta pravilnik začne veljati dan po sprejemu na Znanstvenem svetu študijskega programa.
Navodila je sprejel Znanstveni svet na 20. seji 14. 11. 2006.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi Seznam forumov -> Diplomska in seminarska naloga Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


MojForum.si - brezplačno gostovanje forumov. Powered by phpBB 2.