Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi Seznam forumov Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi
Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi,pomoč pri seminarski nalogi,diplomska,seminarska,magistrska naloga,oblikovanje diplomske naloge
 
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   RSS Feed   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Zasebna sporočilaZasebna sporočila   PrijavaPrijava 




PRIPRAVA NA ZAGOVOR DIPLOMSKEGA DELA IN ZAGOVOR DIPLOMSKEGA

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi Seznam forumov -> Magistrska naloga
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ninanana123
Administrator foruma


Pridružen/-a: 07.09. 2010, 17:18
Prispevkov: 547

PrispevekObjavljeno: 06 Jun 2011 08:31    Naslov sporočila: PRIPRAVA NA ZAGOVOR DIPLOMSKEGA DELA IN ZAGOVOR DIPLOMSKEGA Odgovori s citatom

PRIPRAVA NA ZAGOVOR DIPLOMSKEGA DELA IN ZAGOVOR DIPLOMSKEGA DELA
Zagovori diplomskih del so vsaka dva meseca. Študent prejme pisno obvestilo o datumu in uri zagovora ter članih komisije na diplomskem izpitu.
PRIPRAVA NA ZAGOVOR DIPLOMSKEGA DELA
Po oddaji diplomskega dela se študent pripravi na zagovor diplomskega dela. Na voljo ima približno dva tedna.
Večina predstavitev diplomskih del poteka s pomočjo elektronskih prosojnic, najpogostejše so predstavitve v programu PowerPoint. V nadaljevanju je navedenih nekaj nasvetov za pripravo dobre predstavitve prosojnic.
1. Na prosojnice je dobro napisati čim manj teksta, le ključne stavke oz. besede. Zaželene so slike oz. grafi, tabele, vendar ne velike in podrobne. Predstavitev naj bi potekala ob prostem govorjenju, brez branja s prosojnic.
Pozornost je treba nameniti velikosti pisave, barvi podloge in pisave, saj je od izbire tega odvisna vidnost teksta. Ne priporočamo animacije s časovno nastavitvijo.
2. Prosojnic naj ne bo preveč, saj ima kandidat na razpolago le 10 minut. Za eno prosojnico je potrebna približno minuta. 15 prosojnic predstavlja zgornjo mejo priporočljivega števila prosojnic.
3. Razporeditev vsebine in števila prosojnic naj bi bila takšna:
 1 prosojnica za naslov diplomskega dela, ime študenta in mentorja – predavatelja.
 2 do 3 prosojnice naj bodo namenjene predstavitvi uvoda diplomskega dela (področje, namen, problem, cilji, temeljno raziskovalno vprašanje oz. hipoteze, raziskovalne metode).
 Na 2 do 3 prosojnicah naj bo predstavljen teoretični del (o vsakem poglavju le nekaj stavkov).
 Praktični del naj bo predstavljen na 6 do 7 prosojnicah (od tega le na eni predstavitev organizacije oz. podjetja).
Te prosojnice so jedro predstavitve. Na njih sta podana povzetek poglavij, s katerimi je bila teorija prenesena v prakso, in odgovor na glavno raziskovalno vprašanje iz uvoda. V kolikor je bila v diplomskem delu uporabljena primarna raziskovalna metoda, jo je potrebno na kratko predstaviti (metodologijo, najpomembnejše rezultate in ugotovitve) in predstaviti veljavnost v uvodu zastavljenih hipotez.
 1 do 2 prosojnici naj bosta namenjeni zaključku (sklepnim ugotovitvam teoretičnega in praktičnega dela diplomskega dela, predlogom, doseganju ciljev in namena diplomskega dela).
4. Študentom svetujemo, da upoštevajo časovno omejitev in v ta namen doma nekajkrat glasno ponovijo svojo predstavitev. Na ta način se izboljša pripravljenost in zmanjša morebitna trema.
ZAGOVOR DIPLOMSKEGA DELA
1. Zaželeno je, da se vsi kandidati zberejo pred pričetkom diplomskega izpita oz. zagovora, saj bi s kasnejšimi prihodi motili kandidata, ki takrat predstavlja in zagovarja svoje diplomsko delo. Na ta način lahko študenti tudi v miru naložijo svoje predstavitve na računalnik in po želji preizkusijo delovanje tehnologije.
2. Predsednik pozdravi prisotne (to so lahko: ostala člana komisije, kandidati, včasih še kakšen mentor iz podjetja, knjižničarka, ravnatelj, študenti, ki bodo imeli zagovor v naslednjem roku) in pove, kako poteka izpit. Prisotne prosi, da ugasnejo mobilne telefonske aparate, in pove, da kandidati predstavljajo svoja diplomska dela drug za drugim brez prekinitev in da morajo paziti na omejitev 10 minut, ki jih imajo na razpolago za predstavitev, sicer jih bo prekinil in bodo morali hitro zaključiti svojo predstavitev.
3. Po nagovoru predsednika začnejo kandidati s svojimi 10-minutnimi predstavitvami, sledijo vprašanja članov komisije. Vsak lahko zastavi do 3 vprašanja. Prvi začne spraševati mentor, zadnji predsednik. Ostali prisotni ne smejo postavljati vprašanj. Vprašanja se najpogosteje nanašajo na praktični del naloge. Seveda lahko član komisije zastavi tudi vprašanje iz teoretičnega dela, če tako želi. Za spraševanje ima komisija na razpolago 10 minut. Kandidat se po opravljenem zagovoru usede in počaka, da vsi kandidati opravijo predstavitve in zagovore.
4. Ko so vsi kandidati opravili predstavitve in zagovore, predsednik komisije zaprosi prisotne, da zapustijo prostor. Člani komisije se posvetujejo glede ocen. Oceni se diplomsko delo, oceni se predstavitev. Končna ocena je rezultat obeh delnih ocen, pri čemer ima večjo težo ocena pisnega dela. Ko se komisija uskladi glede ocen, se kandidate in prisotne pokliče zopet v predavalnico.
5. Po razglasitvi ocen, nagovoru in čestitkah članov komisije kandidati prejmejo potrdila o diplomiranju.
Uradna podelitev diplom je vsako leto konec meseca novembra v Narodnem domu v Celju. Vsi diplomanti prejmejo posebna vabila. Slovesne podelitve se lahko udeležijo tudi ožji sorodniki in prijatelji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi Seznam forumov -> Magistrska naloga Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


MojForum.si - brezplačno gostovanje forumov. Powered by phpBB 2.