|
Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi,pomoč pri seminarski nalogi,diplomska,seminarska,magistrska naloga,oblikovanje diplomske naloge
|
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
Avtor |
Sporočilo |
ninanana123 Administrator foruma
Pridružen/-a: 07.09. 2010, 17:18 Prispevkov: 547
|
Objavljeno: 08 Nov 2010 07:19 Naslov sporočila: INTERNA NAVODILA ZA DIPLOMIRANJE – PREBERI PRED IN MED PROCE |
|
|
INTERNA NAVODILA ZA DIPLOMIRANJE –
PREBERI PRED IN MED PROCESOM IZDELAVE DIPLOMSKE NALOGE
Napisna so za diplome pri PSV, večinoma pa so uporabna tudi pri drugih predmetih.
So samo dopolnilo Pravilniku za izdelavo diplomskega dela.
1. ALI SI OPRAVIL VSE IZPITE? Naj ti izdelava diplomske ne bo izgovor, da ni treba mislit na neopravljene izpite. Lahko jo delaš vzporedno z izpiti, načelno pa je bolje, če najprej narediš izpite. Izjema so le teme, ki pobegnejo – enkratni dogodki…
2. IZBIRA TEME: povezana mora biti z:
- zanimanjem študenta.
- predmetom na šoli
- praktičnim izobraževanjem – tu zna biti problem, če podjetje ni dovolj veliko ali nima dovolj gostov za izdelavo diplomske naloge iz komunikacije ali vodenja. Ime podjetja je praviloma sestavni del naslova naloge.
3. IZBIRA MENTORJA V PODJETJU: najbolje tisti iz PI, ali vsaj nekdo, ki lahko pomaga študentu pri izdelavi naloge.
4. IZDELAVA DISPOZICJIE: Študent v njej odgovori na vprašanji KAJ bo v nalogi obdelal, KAKO bo to storil in ZAKAJ – pomen teme za prakso. To sta hkrati točki naloge Namen naloge in Opredelitev problema. Priložen je tudi spisek literature. Obseg dispozicije je 1,5 strani. Vloga na študijsko komisijo – na predpisanem obrazcu s priloženo dispozicijo. Komisija zaseda mesečno. Naslov velja dve leti. Obrazec za vlogo je na spletni strani šole. Vlogo podpiše mentor v šoli. Če tema sega na dve področji (predmeta) tudi somentor.
5. SESTAVA NALOGE: Naloga mora imeti vse sestavne dele, ki so predpisani v Navodilih za izdelavo diplomskih nalog. Naslovnica in kazalo sta na spletni strani.ŠTUDENT SAMO VPIŠE SVOJE PODATKE V TA DVA OBRAZCA. Isto velja za Ključno informacijsko dokumentacijo in Izjavo o avtorstvu naloge.
6. POVZETEK JE OPIS KAZALA NALOGE – v tretji osebi v stilu V diplomski nalogi je opisano…..v prvem delu ….do 250 besed. Ko povzetek pregledata mentor v šoli in lektor, ga študent prevede v svoj prvi tuj jezik in ga pošlje v pregled predavateljici tega jezika na šoli. Pregled traja en teden – upoštevaj to pri datumu za oddajo naloge.
7. V NALOGA IMA 25- 40 STRANI. POLOVICO JE PREPISANEGA IZ LITERATURE, POLOVICO PA JE ŠTUDENTOVEGA LASTNEGA DELA
8. ČE JE SESTAVNI DEL NALOGE ANKETA, JO MORA PRED UPORABO PREGLEDATI MENTOR.
9. PAZI NA DOSLEDNO NAVAJANJE CITATOV MED TEKSTOM V UVODU NALOGE (sproti piši od kje si kaj prepisal): (Markič, 2007, str 13)
10. Predpisani so naslovi poglavij – velikost, oblika.
11. Med odstavki je prazna vrstica.
12. Naloga ima obojestransko poravnavo.
13. Razmik med vrsticami je 1,5. Pisava je določena.
14. PREDSTAVITEV PODJETJA NAJVEČ NA 2 STRANEH.
15. Prikaz rezultatov: naslov grafa ali tabela, graf ali tabela, vir:lastni, opis rezultatov - (uporabi: večina, največ, manjši del, tretjina,le nekaj – ne pa ponavljanje % iz tabele ali grafa) IN TVOJ KOMENTAR REZULTATOV.
16. REZULTATI SO PRAVILOMA PRIKAZANI V %, pri petstopenjskih skalah je izračunana aritmetična sredina..
17. Zaključek je povzetek glavnih ugotovitev, odgovori na v uvodu zastavljena vprašanja in POGLED NAPREJ– KAJ SPREMENITI.
18. Decimalno klasifikacijo ti na osnovi ključnih besed da knjižničarka.
19. Anketa je običajno v prilogi.
20. ZA PRVI PREGLED POŠLJI NALOGO PO ELEKTRONSKI POŠTI Z VSEMI SESTAVINAMI, NE PO DELIH. MENTOR NALOGO PREGLEDA IN TI SPOROČI KDAJ PRIDI NA KONZULTACIJE. Če nalogo enostavno prineseš, na konzultacijah ni časa za pregled. Enako velja za vse nadaljnje popravke.
21. Ko je naloga usklajena z mentorjem, jo daj lektorirati slavistu. To ni v enem dnevu – upoštevaj pri roku za oddajo naloge.
22. OBVEZNO PRIDI ENKRAT PRED TVOJIM ZGOVOROM NA ZAGOVOR SOŠOLCEV. Zagovori so 5 x letno – glej roke na spletni strani šole.
23. Oddaš tri na špiralo vezane izvode naloge. Šola ti določi komisijo za zagovor. Člani pregledajo nalogo in v enem tednu sporočijo svoje pripombe mentorju. Ta jih posreduje študentu. Imaš 1 teden časa, da jih vključiš v nalogo.
24. ČE ROK ZA ODDAJO NALOGE ZGREŠIŠ ZA NEKAJ DNI, DELAJ NALOGO NAPREJ IN JO DOKONČAJ!. ODDAŠ JO LAHKO ZA NASLEDNJI ROK. ČE NALOGO OPUSTIŠ ZA EN MESEC, RABIŠ SPET EN TEDEN,. DA PRIDEŠ V STANJE OB OPUSTITVI.
25. Nalogo nesi pokazat tudi mentorju v podjetju, saj ti mora podpisati obrazec za prijavo na diplomski izpit.
26. Vključi VSE pripombe v nalogo. Ne nosi delno popravljenih nalog. Samo čas in živce kradeš mentorju. To velja tudi za vse vmesne pripombe mentorja med nastajanjem naloge.
27. Do predpisanega roka oddaš vsaj 3 vezane izvode (vezavo opravi Knjigoveznica Radovljica v 3-5 dneh), verzijo na CD in indeks v tajništvo. Dodaš še prijavo na diplomski izpit, ki jo podpišeta mentor v podjetju in mentor v šoli.
28. Pametno je, da si daš narediti še en vezan izvod zase in spodobi se še enega za mentorja v podjetju.
29. Referat ti pošlje termin zagovora in sestavo komisije.
30. Pripravi zagovor – 10 minut. 3 minute iz uvoda in 7 iz glavnega dela. V Power Pointu 10-15 slik. Prikaži značilne grafe in glavne ugotovitve.
31. Nekaj dni pred zagovorom na šoli preveri delovanje tehnike v predavalnici kjer boš imel zagovor in pokaži zagovor mentorju.
32. TAKRAT OBVEZNO VRNI IZPOSOJENE KNJIGE V KNJIŽNICO IN GRADIVA MENTORJU.
33. Zagovor je javen, POVABI sorodnike in prijatelje, pokliči tudi mentorja iz podjetja
34. Zagovor spremlja komisija, ki je pregledala nalogo in mentor iz podjetja. Predsednik najprej pozdravi kandidata in navzoče ter predstavi kandidata. Nato imaš 10 minut časa za predstavitev naloge. Sledijo vprašanja članov komisije. Praviloma so vezana na nalogo.
35. Na zagovoru IN NA PODELITVI ZAČASNIH PODTRIL JE OBVEZNA UNIFORMA.
36. VSE OSTALO JE DOLOČENO V NAVODILIH ZA OPRAVLJANJE DIPLOMSKEGA IZPITA IN IZDELAVO DIPLOMSKE NALOGE. Preberi jih že takoj na začetku dela, saj se tako izogneš nepotrebnemu trudu pri prilagajanju naloge pravilom.
37. Za izdelavo naloge potrebuješ vsaj 2 meseca resnega dela. Zadnji teden pred rokom so možni samo še kozmetični popravki. Naslednji rok je čez 2 meseca. NAJBOLJE JE, ČE ZAČETO NALOGO KONČAŠ TAKOJ. NE PRIVOŠČI SI MESEC DOPUSTA, POTEM TE BO SPET ZABASALO PRED NASLEDNJIM ROKOM.
Bled, 11.3.2010 Markič Peter |
|
Nazaj na vrh |
|
|
|
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
|
|