Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi Seznam forumov Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi
Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi,pomoč pri seminarski nalogi,diplomska,seminarska,magistrska naloga,oblikovanje diplomske naloge
 
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   RSS Feed   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Zasebna sporočilaZasebna sporočila   PrijavaPrijava 




Pravilnikoizdelavi diplomske naloge in diplomskem izpituDOBA

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi Seznam forumov -> Seminarska naloga
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ninanana123
Administrator foruma


Pridružen/-a: 07.09. 2010, 17:18
Prispevkov: 547

PrispevekObjavljeno: 15 Jan 2011 07:21    Naslov sporočila: Pravilnikoizdelavi diplomske naloge in diplomskem izpituDOBA Odgovori s citatom

Pravilnik
o izdelavi diplomske naloge in diplomskem izpitu
Maribor, september 2009
________________________________________________________
Študijska komisija Višje strokovne šole je na 2. seji dne 6. novembra 2000 sprejela Pravilnik o izdelavi diplomske naloge in diplomskem izpitu ter na 11. seji 3. julija 2002, 5. seji 9. marca 2006, 5. seji 7. marca 2007, 6. seji 6. marca 2008 in 11. seji 3. septembra 2009 sprejela spremembe in dopolnitve Pravilnika o izdelavi diplomske naloge in diplomskem izpitu:
PRAVILNIK
o izdelavi diplomske naloge in diplomskem izpitu
I. SPLOŠNE DOLOČBE
1. člen
Vsebina pravilnika
Ta pravila podrobneje določajo pogoje in postopek za:
 izbiro mentorja
 izbiro, prijavo in odobritev teme in naslova diplomske naloge
 izdelavo, prijavo in odobritev osnutka diplomske naloge
 izdelavo in odobritev diplomske naloge ter
 oddajo in zagovor diplomske naloge na diplomskem izpitu
v višješolskih strokovnih programih Poslovni sekretar, Komercialist, Komunala Računovodja in Informatika za pridobitev diplome in s tem naziva strokovneizobrazbe poslovni sekretar, komercialist, komunalni inženir, računovodja in inženir informatike za generacije vpisane do vključno študijskega leta 2007/2008,
ter
v višješolskih študijskih programih Poslovni sekretar, Ekonomist, Varstvo okolja in komunala, Informatika in Organizator socialne mreže za za pridobitev diplome in s tem naziva strokovne izobrazbe poslovni/a sekretar/ka, ekonomist/ka, inženir/ka varstva okolja in komunale, inženir/ka informatike in organizator/ka socialne mreže za generacije vpisane v študijskem letu 2008/2009 in pozneje.
2. člen
Vrsta izobraževanja na VSŠ DOBA
Višja strokovna šola DOBA izvaja izobraževalne programe za pridobitev višje strokovne izobrazbe in pridobitev naziva strokovne izobrazbe poslovni/a sekretar/ka, komercialist/ka, komunalni/a inženir/ka, računovodja/kinja ali
inženir/ka informatike za generacije vpisane do leta 2007, ter naziva strokovne izobrazbe poslovni/a sekretar/ka, ekonomist/ka, inženir/ka varstva okolja in komunale, inženir/ka informatike in organizator/ka socialne mreže za generacije vpisane v letu 2008 in pozneje.
3. člen
Končanje študija na VSŠ DOBA
Za pridobitev diplome o končanem študiju in s tem pridobitev višje strokovne izobrazbe ter ustreznega strokovnega naziva mora študent poleg predpisanih študijskih obveznosti v okviru diplomskega izpita izdelati in uspešno zagovarjati diplomsko nalogo.
4. člen
Diplomski izpit
Diplomski izpit je sestavljen iz diplomske naloge in njenega zagovora.
Diplomska naloga je pisni dokument in rezultat samostojnega strokovnega dela študenta. Študent z diplomsko nalogo dokaže svojo široko strokovno-teoretično in praktično usposobljenost za delo in strokovna opravila v organizacijah in podjetjih na področjih, določenih s programom v katerega so vpisani.
Diplomski zagovor je študentova ustna predstavitev ključnih poudarkov diplomske naloge s težiščem na predstavitvi najpomembnejših ugotovitev in priporočilih ter predlaganih rešitvah za organizacijo.
Za učinkovito predstavitev lahko študent uporablja avdiovizualne in druge tehnične pripomočke.
5. člen
Logistika končanja študija na VSŠ DOBA
Za končanje študija na poti k diplomskemu izpitu študent opravi naslednje:
 izbere mentorja predavatelja in mentorja v podjetju;
 prosi oba mentorja za potrditev mentorstva;
 izbere temo in oblikuje naslov diplomske naloge ob pomoči mentorjev;
 izdela dispozicijo diplomske naloge ob pomoči mentorjev;
 izpolni obrazec Predlog naslova in teme diplomske naloge (VSŠ-D-1);
 potrdi obrazec s strani mentorja ali priloži elektronsko izjavo mentorja, da se s prijavo teme diplomske naloge strinja (elektronsko izjavo v mora natisniti tako, da je razviden pošiljatelj.);
 odda podpisan obrazec s priloženo dispozicijo diplomske naloge v referatu za študentske zadeve;
 prejme Sklep ravnateljice o odobritvi naslova in teme diplomske naloge;
 pripravi diplomsko nalogo ob pomoči mentorjev;
 izpolni in da v potrditev mentorju obrazec VSŠ-D-9, s katerim le-ta študentu poda dovoljenje za oddajo diplomske naloge;
 odda v predvidenem roku v referatu za študentske zadeve:
o obrazec Ocena diplomske naloge (VSŠ-D-7), izpolnjen s strani mentorja/mentorjev
o obrazec Prijava k diplomskemu izpitu (VSŠ-D-3)
o 3 izvode v spiralo vezane diplomske naloge in 1 izvod elektronske oblike diplomske naloge;
o potrdilo o poravnanih obveznostih do knjižnice (VSŠ – DK - 10). Študent študija na daljavo lahko priloži elektronsko izjavo knjižničarke o poravnanih obveznostih. Izjavo mora natisniti tako, da je razviden pošiljatelj.
 prejme obvestilo o datumu zagovora diplomske naloge na diplomskem izpitu in članih izpitne komisije;
 zagovarja diplomsko nalogo na diplomskem izpitu;
 prejme potrdilo o diplomiranju.
II. IZBIRA MENTORJA DIPLOMSKE NALOGE
6. člen
Mentor diplomske naloge
Vsak študent ima pri pripravi diplomske naloge dva mentorja, in sicer: mentorja v podjetju in mentorja predavatelja s strani Višje strokovne šole.
Za diplomska dela, ki so izrazito interdisciplinarna, lahko ima študent tudi več mentorjev ali somentorja. Podrobneje v členih 7 in 8.
7. člen
Mentor v podjetju
Mentorja v podjetju si pridobi študent sam. Mentor je iz podjetja, kjer je študent zaposlen oziroma je opravljal praktično izobraževanje. Izjemoma je mentor lahko tudi zunanji sodelavec podjetja.
Mentor v podjetju mora imeti ustrezno izobrazbo.
Mentor v podjetju skupaj s študentom oblikuje predlog teme in naslov diplomske naloge. Študentu omogoči dostop do podatkov, omogoči mu delo in opravljanje storitev, povezanih s temo diplomske naloge.
Mentor praktičnega izobraževanja študentu svetuje pri pripravi diplomske naloge v okviru obveznosti, določenih s študijskim programom.
Mentor poda opisno oceno diplomske naloge študenta na obrazcu (VSŠ-D-7).
8. člen
Mentor predavatelj
S strani Višje strokovne šole je mentor predavatelj šole kateregakoli predmetnega področja, imenovan v naziv predavatelj višje strokovne šole.
Mentorja predavatelja izbere študent na osnovi predmetnega področja, iz katerega bo opravljal diplomsko nalogo. Mentorja predavatelja lahko določi tudi ravnateljica višje šole.
V primeru, da izbrani mentor predavatelj mentorira že večjemu številu študentov, lahko študenta napoti k drugemu mentorju predavatelju istega predmetnega področja.
Mentor predavatelj je študentu na voljo za konzultacije ter mu svetuje pri pripravi dispozicije in diplomske naloge. Z mentorjem predavateljem se študent uskladi o dokončnem naslovu diplomske naloge.
Ko študent predloži mentorju predavatelju osnutek diplomske naloge, jo mora le-ta pregledati in ga študentu vrniti z navodili za dopolnitev in popravki praviloma v 10 delovnih dneh. To ne velja za čas študijskih počitnic. V času študijskih počitnic predavatelj mentor le izjemoma in na podlagi utemeljene pisne prošnje študenta pregleda predlog diplomske naloge in poda povratno informacijo o dopolnitvah.
Če študent med izdelovanjem diplomske naloge ugotovi, da sodelovanje z mentorjem ni več mogoče, odda v referat za študentske zadeve pisno vlogo z obrazložitvijo in zaprosi za drugega mentorja. V tem primeru se celoten postopek izbire teme ponovi.
Če mentor med mentorstvom študentu pri izdelovanju diplomske naloge ugotovi, da sodelovanje s študentom ni več mogoče, pisno in z obrazložitvijo obvesti študenta in ravnateljico Višje strokovne šole o prekinitvi mentorstva študentu.
V tem primeru mora študent celoten postopek izbire teme ponoviti.
Mentor predavatelj lahko odstopi od mentorstva, če ugotovi, da študent tudi v tretjem osnutku diplomske naloge ni upošteval njegovih priporočil.
Med izdelovanjem diplomske naloge je možna največ ena menjava mentorja ali somentorja.
Ko mentor predavatelj oceni, da je diplomska naloga vsebinsko, oblikovno in drugače ustrezna in skladna z navodili za izdelavo diplomske naloge, na obrazcu VSŠ-D-9 s podpisom izrazi strinjanje za oddajo diplomske naloge.
III. IZBIRA, PRIJAVA IN ODOBRITEV NASLOVA IN TEME DIPLOMSKE NALOGE
9. člen
Diplomska naloga in namen diplomske naloge
Diplomska naloga mora biti rezultat samostojnega strokovnega dela študenta in mora biti praktično uporabna ob utemeljenih teoretičnih izhodiščih.
Diplomska naloga mora biti napisana v slovenskem jeziku.
Diplomska naloga obravnava prepoznaven in točno določen problem iz prakse, ki ga študent postavi v interdisciplinarni kontekst in iskanje praktičnih rešitev le-tega.
Z diplomsko nalogo študent izkaže sposobnost uporabe teoretičnih znanj in v praksi pridobljenih izkušenj za obravnavanje izbrane teme. Študent z diplomsko nalogo dokaže tudi sposobnost za izbiro in uporabo domače ter tuje strokovne literature.
10. člen
Izbira teme in naslova diplomske naloge
Temo za diplomsko nalogo izbere študent v sodelovanju z mentorjem v podjetju in mentorjem predavateljem.
Vsak predavatelj pri svojem predmetu nakaže tematske možnosti za izdelavo diplomske naloge in možno povezavo z ostalimi predmetnimi področji. Izbrana tema se lahko navezuje na že uspešno opravljeno seminarsko nalogo v času študija.
Vrsta in vsebina diplomske naloge sta povezani s strokovnimi predmeti in z delovnimi področji v organizaciji, kjer študent opravlja praktično izobraževanje ali je zaposlen.
Študent lahko izdela diplomsko nalogo le pri tistem predmetu, ki ga je v času študija opravil ali pa ga je imel po pravilih za priznavanje izpitov priznanega.
Pri izbiri teme je odločilnega pomena:
- delo, ki ga študent opravlja kot zaposlen ali v času praktičnega izobraževanja v podjetju,
- dejavnost podjetja,
- osebno zanimanje študenta za določeno strokovno področje.
Diplomska naloga lahko izjemoma obravnava tudi temo, ki ni vezana na konkretno organizacijo. V tem primeru naj bo vsebinsko povezana s predmeti iz programa v katerega je študent vpisan.
Tema je izbrana tako, da je diplomsko nalogo mogoče pripraviti med praktičnim izobraževanjem, za zaposlene študente pa pri ustreznem delu.
Naslov diplomske naloge študent doreče v sodelovanju z obema mentorjema.
Predlog pripravi na obrazcu “Predlog naslova in teme diplomske naloge” (VSŠ-D-1) ter ga z dispozicijo predloži mentorju predavatelju izbranega predmetnega področja. Ta s podpisom na obrazcu izrazi soglasje s temo. Študentu lahko mentor pošlje soglasje tudi preko elektronske pošte. Predavatelj mora soglasje poslati iz šolskega e-naslova (npr.: ime.priimek@net.doba.si). Študent soglasje natisne tako, da je razviden pošiljatelj in ga priloži obrazcu.
11. člen
Prijava teme in naslova diplomske naloge
Študent prijavi temo in naslov diplomske naloge tako, da predloži v celoti izpolnjen obrazec “Predlog naslova in teme diplomske naloge” (VSŠ-D-1), ki je podpisan s strani obeh mentorjev ali s priloženim soglasjem mentorja, v referat za študentske zadeve.
Študent prijavi teme in naslova diplomske naloge obvezno priloži tudi dispozicijo diplomske naloge, potrjeno s strani mentorja predavatelja.
Redni študenti, ki so v II. letniku študija opravljali obvezno praktično izobraževanje, temo in naslov prijavijo po opravljenem praktičnem izobraževanju, Diplomskem seminarju in Projektnem tednu. Temo in naslov oddajo skupaj s poročilom o opravljenem praktičnem izobraževanju v roku, objavljenem s strani višje šole.
12. člen
Odobritev in sprememba teme in naslova diplomske naloge
Študent odda v celoti izpolnjen obrazec “Predlog naslova in teme diplomske naloge” (VSŠ-D-1) v referat za študentske zadeve osebno v času uradnih ur ali po pošti.. Sklep ravnateljice o odobritvi teme in naslova diplomske naloge (VSŠ-D-2) prejme študent v pisni obliki najkasneje 20 dni od datuma vložene vloge.
Če študent med izdelovanjem diplomske naloge zaradi pomembnih in nepredvidenih okoliščin ugotovi, da je ne more izdelati, lahko prosi za spremembo odobrene teme in naslova diplomske naloge. Prošnjo naslovi na referat za študentske zadeve. Sklep ravnateljice o odobritvi spremembe prejme študent v pisni obliki najkasneje 20 dni od datuma vložene vloge.
Študent sme največ enkrat prositi za spremembo odobrene teme in naslova diplomskega dela.
13. člen
Veljavnost teme in naslova diplomske naloge
Odobrena tema in naslov diplomske naloge veljata eno leto od izdaje sklepa ravnateljice. Po tem času mora študent vložiti ponovno vlogo za odobritev teme in naslova. Veljavnost se lahko enkrat podaljša za dobo enega leta.
O podaljšanju veljavnosti teme odloča ravnateljica.
IV. IZDELAVA IN ODOBRITEV DISPOZICIJE DIPLOMSKE NALOGE
14. člen
Osnutek in namen dispozicije diplomske naloge
Študent mora ob prijavi teme in naslova diplomske naloge priložiti dispozicijo diplomskega dela. Študent dispozicijo izdela ob nasvetih mentorjev.
Študent v dispoziciji:
 opredeli področje in problem, ki ga bo v diplomski nalogi obravnaval;
 predstavi namen naloge in
 cilje, ki jih želi doseči z nalogo.
Dispozicija je rdeča nit diplomske naloge. Dobro zastavljena dispozicija je študentu v veliko pomoč pri načrtovanju nadaljnjih aktivnosti in pripravi naloge.
15. člen
Obseg, sestava in vsebina dispozicije
Dispozicija mora biti izdelana v skladu z Navodili za pripravo diplomske naloge in njenega zagovora.
Dispozicija obsega do 1,5 tipkane strani A4 (do 2500 znakov).
V dispoziciji se študent ne spušča v podrobnosti in ne citira oziroma prepisuje teoretičnih izhodišč ali dejstev, ki jih namerava obdelati v diplomski nalogi. Študent naj se osredotoči na opredelitev obravnavane problematike.
Dispozicija se členi v štiri točke, ki morajo biti oštevilčene:
1. Naslov teme
2. Opredelitev področja in opis problema
3. Namen
4. Cilji
16. člen
Odobritev in veljavnost dispozicije
Odobritev in veljavnost dispozicije potekata hkrati z odobritvijo naslova in teme diplomske naloge. Podrobneje v členih 12. in 13.
V. IZDELAVA IN ODOBRITEV DIPLOMSKE NALOGE
17. člen
Obseg diplomske naloge
Diplomska naloga brez prilog obsega 1,5 -2 avtorske pole (45.000 – 60.000 znakov) oziroma 20 do 25 strani.
18. člen
Sestava in vsebina diplomske naloge
Diplomska naloga mora biti izdelana v skladu z Navodili za pripravo diplomske naloge in njenega zagovora.
Diplomsko nalogo sestavljajo (po vrstnem redu):
1. Naslovna stran na platnici
2. Prazen list
3. Ponovljena naslovna stran z navedbo:
 imena višješolskega strokovnega/študijskega programa
 imena in priimka mentorja predavatelja višje šole z ustreznimi strokovnimi ali znanstvenimi nazivi,
 imena in priimka mentorja v podjetju z ustreznimi strokovnimi ali znanstvenimi nazivi,
 imena podjetja/organizacije o kateri študent piše
 imena in priimka ter izobrazbe lektorja diplomske naloge
 imena in priimka ter izobrazbe prevajalca povzetka v tuji jezik
4. Stran s kratko zahvalo mentorju predavatelju, mentorju v podjetju, podjetju, ostalim, ki so bili študentu v pomoč
5. Povzetek: obsega do 1 stran (do 1500 znakov) v slovenskem in do 1 stran (do 1500 znakov) v tujem jeziku (angleškem ali nemškem). Ob koncu povzetka se dodajo ključne besede, ki natančneje opredeljujejo vsebino diplomske naloge.
6. Kazala: olajšujejo bralcu pregled nad vsebino diplomskega dela. Vsebujejo kazalo vsebine, kazalo slik, kazalo tabel, kazalo grafov, kazalo kratic in okrajšav, kazalo prilog.
7. Besedilo diplomske naloge
Besedilo diplomske naloge se členi v:
 Uvod
 Glavni del
 Zaključek
 Seznam literature in virov
 Izjavo o avtorstvu
19. člen
Oblika diplomske naloge
Študent je dolžan oddati v referat za študentske zadeve Višje strokovne šole, DOBA Maribor štiri izvode diplomske naloge - tri v spiralo vezane izvode v tiskani obliki in en izvod v elektronski obliki na CD-ROM-u. Elektronska oblika diplomske naloge mora biti identična tiskani obliki in mora vsebovati vse elemente skladno z navodili.
Diplomsko nalogo na CD-ROM-u študent shrani v wordovi različici brez zaščite in jo odda skupaj z vezanimi izvodi. Ime datoteke naj bo vpisna številka študenta. Višja strokovna šola bo poskrbela za zaščito elektronske oblike pred spreminjanjem. Publikacija bo v tej obliki namenjena hrambi skladno z zakonodajo.
Na CD in na ovitek mora študent napisati naslednje podatke:
 ime in priimek
 vpisno številko
 študijski program
 mentorja predavatelja Višje strokovne šole
Priporočljivo je, da se dodatni izvod odda podjetju, v katerem je študent pripravljal diplomsko nalogo. Študent je odgovoren za primeren videz in jezikovno pravilnost diplomske naloge. Naloga mora biti strokovno lektorirana in oblikovana. Oblikovni in tehnični vidiki ureditve besedila so zajeti v Navodilih za pripravo diplomske naloge in njenega zagovora.
V primeru, da diplomska naloga vsebinsko, oblikovno ali drugače ni izdelana skladno s tem pravilnikom in Navodili za pripravo diplomske naloge in njenega zagovora, jo izpitna komisija lahko zavrne.
VI. POTEK IN OCENJEVANJE DIPLOMSKEGA IZPITA
20. člen
Prijava k diplomskemu izpitu
Diplomant se lahko prijavi k diplomskemu izpitu, če je opravil vse študijske obveznosti.
Ob prijavi na diplomski izpit študent odda v referat za študentske zadeve naslednje:
 3 v spiralo vezane izvode diplomske naloge in 1 izvod diplomske naloge v elektronski obliki;
 izjavo mentorja predavatelja o soglasju k oddaji diplomske naloge (obrazec VSŠ-D-9);
 oceno mentorja v podjetju (obrazec VSŠ-D-7);
 indeks (redni študentje);
 kopijo dokazila o plačilu diplomskega izpita (izredni študentje);
 prijava k diplomskemu izpitu z obrazcem “Prijava k diplomskemu izpitu” (VSŠ-D-3);
 potrdilo o poravnanih obveznostih do knjižnice (VSŠ – DK - 10).
Referat za študentske zadeve na istem obrazcu (VSŠ-D-3) potrdi, da je študent opravil vse predpisane študijske obveznosti in ga posreduje imenovani izpitni komisiji.
21. člen
Izpitna komisija
Po Pravilniku o ocenjevanju znanja v višjih strokovnih šolah (Uradni list RS, št. 109/2006) imenuje ravnateljica Višje strokovne šole tričlansko izpitno komisijo za izvedbo diplomskega izpita (VSŠ-D-4).
Tričlansko izpitno komisijo sestavljajo predavatelji višje strokovne šole; komisija ima predsednika ter dva člana, od katerih je en mentor predavatelj. Pri zagovoru diplomske naloge lahko sodeluje tudi mentor iz podjetja.
Če ima študent več mentorjev predavateljev oz. somentorja predavatelja, so ti dodatni člani komisije.
Članom izpitne komisije predloži referat za študentske zadeve po en izvod diplomske naloge.
O poteku diplomskega izpita predsednik komisije piše “Zapisnik diplomskega izpita” (VSŠ-D-5).
Izpitna komisija oceni diplomski izpit.
22. člen
Ocena diplomskega izpita
Člani izpitne komisije morajo pred zagovorom pregledati diplomsko nalogo.
Komisija na zaprti seji pred zagovorom ugotovi, ali so podani vsi pogoji za zagovor in odloči o začetku zagovora.
Pozitivno ocenjena diplomska naloga je pogoj za pristop k zagovoru diplomske naloge.
Če izpitna komisija ugotovi, da diplomska naloga ne zadošča minimalnim standardom, lahko študenta pozove k dopolnitvam. Študent mora oddati dopolnjeno diplomsko nalogo v roku, ki ga določi izpitna komisija.
Če izpitna komisija ugotovi, da je naloga plagiat, lahko nalogo zavrne in študenta kaznuje s prepovedjo opravljanja diplomskega izpita v naslednjih šestih mesecih.
Predlog ocene diplomske naloge člani izpitne komisije podajo pisno z utemeljitvijo.
Ocene diplomske naloge, zagovora in diplomskega izpita so številčne, in sicer: odlično (10), prav dobro (9 in Cool, dobro (7), zadostno (6) in nezadostno (1 - 5).
Končna ocena diplomskega izpita je ocena, izračunana iz pozitivnih ocen posameznih delov diplomskega izpita.
Vse ocene se vpišejo v Zapisnik o diplomskem izpitu (VSŠ-D-5), v indeks oziroma na potrdilo o opravljenih izpitih. V indeks in na potrdilo o opravljenih izpitih se vpišejo samo pozitivne ocene.
Če študent pri zagovoru diplomske naloge ni uspešen, lahko zagovor enkrat ponavlja.
Če tudi drugi zagovor ni uspešen, študent v skladu s temi pravili izbere novo temo in izdela novo nalogo.
Študent lahko na šolo zoper oceno diplomskega izpita vloži pisni ugovor najkasneje v 3 dneh. Odločitev šole, izdana na podlagi ponovne ocene diplomskega izpita, je dokončna.
23. člen
Roki za opravljanje diplomskega izpita
Diplomski izpiti potekajo v rednih in izrednih rokih. Redni roki so določeni s študijskim koledarjem Višje strokovne šole. V enem študijskem letu mora Višja strokovna šola zagotoviti dva izpitna roka do izteka študijskega leta in en rok v 30 dneh po izteku študijskega leta. Ravnateljica Višje strokovne šole lahko poleg rednih rokov za diplomski izpit določi tudi izredne roke.
24. člen
Potek zagovora diplomske naloge v okviru diplomskega izpita
Zagovor diplomske naloge poteka pred izpitno komisijo in je javen. Sestavljen je iz predstavitve diplomske naloge in zagovora le-te.
Zagovor praviloma ne traja več kot 20 minut, od tega je za predstavitev namenjenih 10 minut. Preostali čas je namenjen članom izpitne komisije in diplomantu za pogovor o diplomski nalogi.
Posamezni člani komisije lahko zastavijo študentu največ po tri strokovna vprašanja v kontekstu diplomske naloge.
Na zaprtem posvetu sprejme izpitna komisija sklep o oceni diplomskega izpita. Ta sklep prebere predsednik izpitne komisije študentu in prisotnim na zagovoru.
Ocena diplomskega izpita se vpiše v obrazec Zapisnik diplomskega izpita (VSŠ-D-5), v indeks oziroma na potrdilo o opravljenih izpitih.
Če izpitna komisija oceni zagovor diplomske naloge z negativno oceno, določi ravnateljica rok za ponovni zagovor.
25. člen
Potrdilo o opravljenem diplomskem izpitu
Diplomantu izda šola Potrdilo o uspešno opravljenem diplomskem izpitu (VSŠ-D-6). Potrdilo velja kot uradni dokument do izdaje diplomske listine.
26. člen
Način podelitve diplomskih listin
Po uspešno opravljenem diplomskem izpitu se diplomantu podeli diplomska listina. Ravnateljica podeli diplomske listine na svečan način vsaj enkrat letno.
27. člen
Objava diplomske naloge
Diplomant lahko objavi ugotovitve diplomske naloge v celoti ali po delih pod svojim imenom. Elektronski izvod diplomske naloge se hrani v knjižnici Višje strokovne šole na Dobi.
28. člen
Evidenca o diplomiranju
Šola je dolžna voditi vse z zakonom predpisane evidence o diplomiranju in jih ustrezno hraniti.
29. člen
Veljavnost pravilnika
Ta pravilnik začne veljati dan po njegovem sprejemu na seji Študijske komisije Višje strokovne šole in se objavi na portalu in v Blackboardu. Pravilnik z dne 7. 3. 2008 neha veljati.
V Mariboru, 4. september 2009
Predsednik Študijske komisije Ravnateljica Višje strokovne šole
Borut Valenti, univ. dipl. prav., l. r. Irena Amič Ravnik, prof., l. r.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi Seznam forumov -> Seminarska naloga Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


MojForum.si - brezplačno gostovanje forumov. Powered by phpBB 2.