|
Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi,pomoč pri seminarski nalogi,diplomska,seminarska,magistrska naloga,oblikovanje diplomske naloge
|
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
Avtor |
Sporočilo |
ninanana123 Administrator foruma
Pridružen/-a: 07.09. 2010, 17:18 Prispevkov: 547
|
Objavljeno: 10 Maj 2011 05:26 Naslov sporočila: II. stopnja - Javna uprava |
|
|
II. stopnja - Javna uprava
Potek študija natisni E-pošta
Magistrski študijski program traja dve leti oziroma štiri semestre. V prvih treh semestrih vpisujejo študentje po tri enosemestrske predmete, v četrtem pa en predmet.
V tretjem semestru se študent odfloči za eno od treh študijskih usmeritev in v okviru izbrane smeri vpisuje dva obvezna in en izbirni predmet.
V četrtem semestru vpiše en izbirni predmet in izdeluje magistrska naloga.
Obvezni predmeti imajo po 30 ur, izbirni pa po 20 ur predavanj, če se ne izvajajo na seminarski način ali v obliki individualnega mentorstva (v primeru manjšega števila vpisanih). Študijski program obsega 250 ur predavanj oziroma organiziranega pedagoškega dela.
Pogoji za napredovanje med študijem
Za prehod iz prvega v drugi semester ni pogojev.
Za prehod iz prvega v drugi letnik (iz drugega v tretji semester) je potrebno opraviti preizkuse znanja iz štirih od šestih vpisanih predmetov. Če slušatelj ne izpolni tega pogoja, mora ponovno vpisati drugi letnik študija (evidenčni vpis).
Za prijavo magistrske naloge je potrebno opraviti vse predmetne izpite in diferencialni izpit (če je vpisni pogoj).
Dispozicijo magistrske naloge je potrebno predati v oceno študijski komisiji fakultete do konca četrtega semestra študija. Dekan lahko v soglasju z mentorjem slušatelju odobri podaljšanje tega roka za še en semester.
Magistrsko nalogo je potrebno zagovarjati v roku enega semestra po predaji njene dispozicije študijski komisiji. Kolikor slušatelj tudi do tega roka ne obrani magistrske naloge, lahko dekan v soglasju z mentorjem slušatelju odobri podaljšanje tega roka za še en semester. Po tem roku se študentu konča študij oziroma se lahko ponovno vpiše v četrti semester magistrskega študija.
Če študent ne izpolnjuje pogojev za vpis v drugi letnik, ga fakulteta vodi v svoji študentski evidenci kot evidenčno vpisanega. Študent lahko v času evidenčnega vpisa opravlja še neizpolnjene študijske obveznosti.
Prehodi med programi in kreditni sistem študija
Prehodi med programi
Če študent želi prenehati s svojim izobraževanjem v podiplomskem študijskem programu kake druge fakultete ali v drugem programu Fakultete za podiplomske državne in evropske študije, v katerega se je vpisal, ter nadaljevati z izobraževanjem v podiplomskem študijskem programu »Javna uprava«, mu fakulteta prizna vse ali del obveznosti, ki jih je že opravil v prvem oziroma prejšnjem študijskem programu. Pri tem se upošteva realne možnosti za nadaljevanje in zaključek študija, zbrane kreditne točke, prizna znanje, ki ga je študent osvojil v prejšnjem programu, in upošteva mednarodne sporazume.
Pri prehodu se upošteva zlasti ali študent izpolnjuje pogoje za vpis v podiplomski program »Javna uprava«, letnike in semestre v prejšnjem študijskem programu, v katerih je študent opravil vse študijske obveznosti in ki se mu lahko priznajo v celoti, minimalno število letnikov ali semestrov, ki jih mora študent opraviti, če želi magistrirati v programu »Javna uprava«, izpite in druge študijske obveznosti iz prejšnjega programa, ki se lahko priznajo, diferencialne izpite in druge študijske obveznosti, ki jih mora študent dodatno opraviti.
Na podiplomski magistrski program »Javna uprava« se lahko preide bodisi z drugega sorodnega univerzitetnega podiplomskega magistrskega programa, bodisi s podiplomskega specialističnega programa.
Študentu, ki je na prvi stopnji končal štiriletni visokošolski strokovni ali univerzitetni študijski program, se ob vpisu na magistrski študij »Javna uprava« prizna 60 kreditnih točk oziroma eno leto podiplomskega študija.
Vzporedni, interdisciplinarni in individualni študij
Fakulteta spodbuja na podiplomski program vpisane študente, da se odločajo za oblike vzporednega, interdisciplinarnega in individualnega študija. Zrela populacija podiplomskih študentov, zlasti tistih s pridobljenimi poklicnimi izkušnjami, omogoča in terja optimalno individualizacijo študija, torej izvajanje študijskih vsebin predmetov tako, da so čim bolj prilagojene študentovim individualnim željam in interesom.
Kreditni sistem omogoča interdisciplinarne povezave med študijskimi programi različnih visokošolskih zavodov. Fakulteta spodbuja študente, da ob osrednjem fondu predmetov, ki jih vpisujejo v okviru programa »Javna uprava«, lahko vpišejo tudi izbirne predmete z drugih univerzitetnih podiplomskih programov in si na ta način oblikujejo individualni študijski program.
Kreditni sistem študija
Vsak od desetih obveznih in izbirnih predmetov magistrskega študija je ocenjen s po 10 kreditnimi točkami ( 10 KT). Magistrska naloga je ocenjena s 20 KT.
Z uspešno zaključenimi preizkusi znanja iz šestih predmetov prvih dveh semestrov zbere slušatelj 60 KT. Tudi v drugem letniku študija zbere študent 60 KT.
Študijske obveznosti vsakega od štirih semestrov so ocenjene s po 30 KT. Celotni študij je ocenjen s 120 KT.
Zadnjič posodobljeno Ponedeljek, 17 Avgust 2009 13:38 |
|
Nazaj na vrh |
|
|
|
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
|
|