|
Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi,pomoč pri seminarski nalogi,diplomska,seminarska,magistrska naloga,oblikovanje diplomske naloge
|
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
Avtor |
Sporočilo |
ninanana123 Administrator foruma
Pridružen/-a: 07.09. 2010, 17:18 Prispevkov: 547
|
Objavljeno: 15 Avg 2011 07:22 Naslov sporočila: PRAVILNIK O DIPLOMSKI NALOGI fkpv fakulteta za komercialne i |
|
|
PRAVILNIK O DIPLOMSKI NALOGI
1. člen
Ta Pravilnik podrobneje določa postopek in način pri pripravi diplomskih tem, izbiro, prijavo in izdelavo diplomske naloge ter postopek zagovora na Fakulteti za komercialne in poslovne vede (v nadaljnjem besedilu fakulteta).
2. člen
Za pridobitev diplome o visokošolski strokovni izobrazbi mora študent poleg opravljenih predpisanih izpitov, seminarskih nalog in poročil izdelati in uspešno zagovarjati diplomsko nalogo.
3. člen
Diplomska naloga je samostojna strokovna obravnava določenega problema s področja, ki ga pokriva študijski program. Z izdelavo in uspešnim zagovorom diplomske naloge kandidat dokaže, da je sposoben pisno in ustno obravnavati (praktični ali/in teoretični) strokovni problem na podlagi znanja, ki si ga je pridobil po študijskem programu fakultete.
4. člen
Okvirne naslove tem diplomskih nalog lahko predlagajo:
- redni in honorarni učitelji šole ter sodelavci z magisterijem,
- organizacije in druge institucije, ki sodelujejo s fakulteto (teme morajo biti povezane z njihovimi konkretnimi problemi oziroma problemi gospodarske panoge ali družbenih služb) in
- študenti sami.
5. člen
Predloge okvirnih naslovov tem diplomskih nalog vsako leto obravnava Komisija za študijske zadeve do konca oktobra tekočega študijskega leta, sprejme pa jih Senat fakultete. Predlagane teme so del Letnega delovnega načrta fakultete, hrani pa jih referat za študentske zadeve. Seznam predlaganih tem in predlagateljev (možnih mentorjev) objavi fakulteta na oglasni deski.
6. člen
Temo diplomske naloge lahko predlaga kandidat, organizacije in druge institucije, ki sodelujejo s fakulteto in ki v sporazumu z možnim mentorjem opredelijo naslov diplomske naloge.
Naknadne predloge tem kandidata ali organizacije, ki niso vključene v Letni delovni načrt fakultete, odobri na predlog možnega mentorja predsednik Komisije za študijske zadeve.
Če se med izdelavo že odobrene teme pojavi potreba po spremembi naslova diplomske naloge in je poglavitna vsebina teme ostala nespremenjena, mentor to potrdi na posebnem obrazcu referata za študentske zadeve (DN-6), ki o tem obvesti predsednika Komisije za študijske zadeve.
7. člen
Kandidat izbere naslov diplomske naloge med razpisanimi temami, ki so objavljene v seznamu tem in predlagateljev, če pa predlaga temo, ki je ni med razpisanimi, se uporabljajo določila 2. odstavka prejšnjega člena.
8. člen
Diplomsko nalogo lahko prijavi študent, ki je opravil vse obveznosti, predpisane s programom oziroma mu manjkata največ dva izpita. Kandidat vloži prošnjo za odobritev teme in naslova
diplomske naloge oziroma delovni naslov teme v referatu za študentske zadeve, tako, da predloži izpolnjen obrazec DN-1. Obliko in vsebino obrazca predpiše dekan po obravnavi na Komisiji za študijske zadeve.
9. člen
Temo diplomske naloge odobri predsednik Komisije za študijske zadeve in potrdi mentorja. Po potrebi lahko imenuje še somentorja. Mentorji so lahko visokošolski učitelji šole in visokošolski sodelavci z magisterijem ter habilitirani strokovnjaki iz podjetja ali druge organizacije, ki so v smislu 6. člena tega Pravilnika predlagali naslov teme diplomske naloge.
Predsednik Komisije za študijske zadeve lahko odloči, da habilitiran visokošolski učitelj ali sodelavec z magisterijem ne more biti mentor diplomske naloge, če ne sodeluje pri izvedbi predmeta s strokovnega področja, s katerega je diplomska naloga.
Mentorji so lahko visokošolski učitelji in strokovni sodelavci fakultete z najmanj znanstvenim magisterijem ter pedagoško izobrazbo. Mentorji so lahko tudi habilitirani strokovnjaki iz podjetja ali druge organizacije, ki imajo vsaj znanstveni magisterij in pedagoško izobrazbo in so v smislu 6. člena tega Pravilnika predlagali naslov teme diplomske naloge.
Somentor je lahko strokovnjak iz prakse z ustrezno formalno izobrazbo, ne potrebuje pa habilitacije visokošolskega učitelja.
10. člen
Sklep o odobritvi teme diplomske naloge ter imenovanju mentorjev posreduje predsednik Komisije za študijske zadeve v roku 30 dni po prejemu prošnje za odobritev teme referatu za študentske zadeve. Kandidat mora diplomsko nalogo končati v šestih mesecih po odobritvi. Če naloge v tem roku ne dokonča, mora zaprositi Komisijo za študijske zadeve za podaljšanje roka.
Rok za oddajo diplomske naloge se podaljša za šest mesecev na osnovi vloge študenta. Če kandidat naloge ne dokonča kljub podaljšanju roka, mora vložiti novo dispozicijo (ponoviti postopek).
11. člen
Mentor in kandidat sodelujeta pri sestavi dispozicije diplomske naloge. Mentor da soglasje k dispoziciji (podpiše obrazec DN-1) potem, ko se prepriča, da ima dispozicija vse predpisane točke in je vsebinsko ter jezikovno ustrezna. Pomanjkljive, nejasne in jezikovno neustrezne dispozicije je predsednik Komisije za študijske zadeve dolžan zavrniti
V sporazumu z mentorjem lahko kandidat med izdelavo diplomske naloge spremeni njen naslov in dispozicijo.
12. člen
Če pride med pisanjem diplomske naloge do nesoglasja med mentorjem in kandidatom, tako da ustvarjalno sodelovanje ni več možno, ima kandidat v soglasju s predsednikom Komisije za študijske zadeve pravico do zamenjave mentorja, kar potrdi na obrazcu DN-5. Kandidat lahko uveljavi pravico do zamenjave mentorja le enkrat. Enako pravico ima tudi mentor, če oceni, da kandidatu ne more več ustvarjalno svetovati.
13. člen
Ko kandidat predloži mentorju besedilo diplomske naloge, mu jo mora le-ta vrniti z navodili za morebitno dopolnitev in popravke najkasneje v enem mesecu. Mentor je dolžan še enkrat pregledati popravljeno nalogo, preden jo da kandidat v tehnični pregled v referat za študentske zadeve in nato v vezavo. Mentor na posebnem obrazcu DN-2 potrdi, da je naloga vsebinsko primerna za zagovor.
14. člen
Mentor je dolžan kandidata opozoriti na tehnične in jezikovne zahteve pri izdelavi diplomske naloge v skladu z Navodili za izdelavo diplomskih nalog, ki jih je kandidat dolžan upoštevati.
Za stilno, slovnično in terminološko ustreznost diplomske naloge je odgovoren kandidat. Predsednik komisije za zagovor lahko nalogo zavrne, če ugotovi vsebinske in tehnične pomanjkljivosti.
15. člen
Kandidat mora predložiti izdelano diplomsko nalogo v roku šestih mesecev po potrditvi naslova. Če tega ne stori, mora prositi za podaljšanje roka, o čemer odloča Komisija za študijske zadeve.
16. člen
Diplomska naloga praviloma obsega 2 do 3 avtorske pole (60.000 do 90.000 znakov brez presledkov) in mora biti jezikovno (potrdilo lektorja – DN-3) in oblikovno urejena. Večji obseg mora mentor pisno utemeljiti.
17. člen
Trije izvodi diplomske naloge morajo biti vezani v modri barvi (št. barve ACROLIN VERONA 2682), na zunanji strani (platnicah) je s srebrnimi črkami natisnjeno: FAKULTETA ZA KOMERCIALNE IN POSLOVNE VEDE, DIPLOMSKA NALOGA ter ime in priimek avtorja. Prvi notranji bel list je prazen. Prva naslednja stran ima enako besedilo in razpored kot zunanja stran z dodanim naslovom pod besedilom DIPLOMSKA NALOGA in navedbo mentorja ter kraj (obvezno se vpiše Celje), mesec in leto izdelave.
18. člen
Podrobnejši tehnični in oblikovalno-tehnični vidiki izdelave diplomske naloge so v skladu z uveljavljenimi standardi določeni s posebnimi Navodili za pisanje diplomske naloge, ki jih sprejme Komisija za študijske zadeve.
19. člen
Kandidat odda izdelano diplomsko nalogo referatu za študentske zadeve v dveh spiralno vezanih tiskanih izvodih. Hkrati z diplomsko nalogo predloži obrazec Prijava k zagovoru diplome s prilogami (izjava mentorja o ustreznosti diplomske naloge – DN-2 in izjava lektorja – DN-3).
20. člen
Ob sprejemu diplomske naloge referat za študentske zadeve ugotavlja morebitne tehnične in oblikovno-tehnične pomanjkljivosti ali druge formalne pomanjkljivosti naloge ter na to opozori kandidata. V primeru večjih odstopanj lahko nalogo zavrne. Datum oddaje diplomske naloge vpiše referat za študentske zadeve na diplomski list, ki vsebuje: priimek in ime kandidata, stalni naslov, datum sprejema teme, priimek in ime predsednika in člana komisije, datum zagovora, oceno in pripombe.
21. člen
Komisija za študijske zadeve v skladu s terminskim planom pregleda oddane diplomske naloge. Skupaj z referatom za študentske zadeve ugotovi, če oddane naloge ustrezajo formalnim pogojem za zagovor, sestavi komisije za zagovor in razpiše datume zagovorov. Orientacijski rok za datum zagovora je en mesec po oddaji diplomske naloge.
22. člen
Če kdo od članov komisije za zagovor ob branju diplomske naloge ugotovi, da ne bi mogel biti član, lahko zaprosi za zamenjavo, lahko pa sproži postopek, da se delo zavrne ali popravi.
23. člen
Kandidat mora diplomsko nalogo javno zagovarjati pred komisijo za zagovor diplomskih nalog. O datumu zagovora obvesti člane komisije in kandidata referat za študentske zadeve najmanj teden dni pred zagovorom. Datum zagovora se lahko objavi tudi na oglasni deski.
24. člen
Komisija za zagovor se pred zagovorom na kratko pogovori o predloženi nalogi, njeni ustreznosti v skladu s Pravilnikom in Navodili in morebitnih ovirah za zagovor.
Komisija odloči o datumu zagovora oziroma morebitni odložitvi zaradi nujnih vsebinskih sprememb.
Zagovor se prične s predsednikovo ugotovitvijo, da je kandidat opravil vse s študijskim programom predvidene obveznosti. Prvi poda mnenje o diplomski nalogi mentor in praviloma ne zastavlja dodatnih vprašanj. Nato kandidat na kratko in jedrnato predstavi diplomsko nalogo. Za čimbolj učinkovito predstavitev svoje naloge lahko uporablja avdiovizualne in druge tehnične pripomočke. Po predstavitvi naloge kandidat odgovarja na pripombe in vprašanja predsednika komisije. Zagovor traja največ 30 minut.
25. člen
Po opravljenem zagovoru se člana komisije posvetujeta o oceni naloge in o uspešnosti zagovora, pri čemer oceno predlagata po vrstnem redu: mentor in predsednik komisije. Glede ocene mora biti doseženo soglasje, v nasprotnem primeru se sestavi poseben zapisnik, v katerem je potrebno navesti obe predlagani oceni in razložiti vzroke za neskladje. O končni oceni v tem primeru odloči dekan.
26. člen
Pri končni oceni diplomske naloge in zagovora komisija upošteva:
- težavnost obravnavane teme,
- ustvarjalni prispevek kandidata in
- kakovost zagovora diplomske naloge.
Komisija oceni diplomsko delo in zagovor skupno z eno izmed ocen: odlično (10), prav dobro (9), prav dobro (, dobro (7), zadostno (6), nezadostno (5).
27. člen
Predsednik komisije za zagovor diplomske naloge sporoči oceno kandidatu po opravljenem zagovoru.
Predsednik komisije za zagovor diplomske naloge vpiše oceno v Zapisnik o zagovoru diplomske naloge (na obrazcu DN-4), ki ga podpišeta mentor in predsednik komisije. Če komisija diplomsko nalogo oceni z oceno nezadostno (5), je treba kandidata seznaniti, ali je možno napisati nalogo v drugi različici pod istim naslovom ali mora kandidat izbrati nov naslov (temo) ali pa se ponovi samo zagovor.
28. člen
Kandidat ima pravico, da se ne strinja z oceno naloge in zagovora. Pisno pritožbo na oceno mora oddati v tajništvu fakultete v roku 24 ur po seznanitvi z oceno. Pritožbo obravnava dekan v smislu določil Pravilnika o preverjanju in ocenjevanju znanja. Njegova odločitev je dokončna.
29. člen
Kandidat v roku 7 dni od zagovora odda en trdo vezan izvod naloge, skladno s 17. členom tega Pravilnika, v pisni obliki in enem izvodu v elektronski obliki na CD (V Wordu). En spiralno vezan
izvod diplomske naloge zadrži mentor, drugega pa zadrži predsednik komisije oziroma ga vrne kandidatu.
30. člen
Kandidat prejme začasno potrdilo o tem, da je diplomiral, in to nadomešča izvirnik diplome. Izvirnik diplome, ki ga izstavi fakulteta, se namreč podeljuje na določen datum na svečan način. Na podelitev diplom fakulteta povabi kandidate pisno.
31. člen
Določbe Pravilnika razlaga Komisija za študijske zadeve. Ta Pravilnik je sprejet, ko ga sprejme Senat fakultete, fakulteta pa ga objavi na spletni strani. Pravilnik se lahko spremeni po enakem postopku kot je bil sprejet.
32. člen
Navodila za pisanje diplomske naloge so sestavni del tega Pravilnika.
33. člen
Ta Pravilnik je sprejel Senat VKŠ Celje na seji 6. 2. 2006 ter ga dopolnil na 22. seji Senata VKŠ Celje, 2. 7. 2008 in na 29. seji Senata Fakultete za komercialne in poslovne vede, 29. 10. 2009 ter na 34. seji Senata z dne 3. 11. 2010. Veljati začne 8 dan po sprejetju. Senat FKPV je na 26. redni seji, dne 27. 2. 2009 sprejel sklep, da se od vpisa v razvid visokošolskih zavodov sprejeti pravilniki in ostala dokumentacija, ki so se glasili na VKŠ Celje, glasijo na FKPV.
Predsednica Senata:
doc. dr. Marjana Merkač Skok
Dekanja |
|
Nazaj na vrh |
|
|
|
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
|
|