Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi Seznam forumov Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi
Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi,pomoč pri seminarski nalogi,diplomska,seminarska,magistrska naloga,oblikovanje diplomske naloge
 
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   RSS Feed   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Zasebna sporočilaZasebna sporočila   PrijavaPrijava 




PRAVILNIK O DIPLOMSKI NALOGI ZA PROGRAM KOMERCIALA I, POSLOV

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi Seznam forumov -> Magistrska naloga
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ninanana123
Administrator foruma


Pridružen/-a: 07.09. 2010, 17:18
Prispevkov: 547

PrispevekObjavljeno: 03 Okt 2011 07:16    Naslov sporočila: PRAVILNIK O DIPLOMSKI NALOGI ZA PROGRAM KOMERCIALA I, POSLOV Odgovori s citatom

PRAVILNIK O DIPLOMSKI NALOGI ZA PROGRAM KOMERCIALA I, POSLOVNA INFORMATIKA I IN TURIZEM I
1. člen
Ta pravilnik določa proces diplomiranja, oblikovne in vsebinske zahteve za izdelavo diplomske naloge, določa način odobritve diplomske teme in imenovanje mentorja ter postopek oddaje in zagovora diplomske naloge.
1. Diplomska naloga
2. člen
Diplomska naloga je samostojna strokovna obravnava določenega problema s področja, ki ga pokriva študijski program. Z izdelavo in uspešnim zagovorom diplomske naloge študent dokaže, da je sposoben pisno in ustno obravnavati (praktični ali/in teoretični) strokovni problem na podlagi znanja, ki si ga je pridobil po študijskem programu fakultete.
3. člen
Za pridobitev diplome o visokošolski strokovni izobrazbi mora študent poleg opravljenih predpisanih izpitov, seminarskih nalog in poročil izdelati in uspešno zagovarjati diplomsko nalogo.
4. člen
Diplomska naloga mora biti izključno rezultat lastnega študijskega in raziskovalnega dela študenta.
Dela in mnenja drugih avtorjev oziroma avtoric, ki so uporabljena v diplomski nalogi, morajo biti ustrezno navedena oziroma citirana.
Študent mora pridobiti vsa dovoljenja za uporabo avtorskih del ali imen, ki so prenesena v predloženo delo in mora to v diplomski nalogi tudi jasno zapisati.
5. člen
Plagiatorstvo – predstavljanje tujih del v kakršnikoli obliki, s katerim so tuje misli oziroma ideje predstavljene kot lastne – je kaznivo po zakonu (Zakon o avtorstvu in sorodnih pravicah, Uradni list RS št. 21/95, 68/2008), morebitna kršitev pa pomeni hujšo disciplinsko kršitev po določbah Pravilnika o disciplinski odgovornosti študentov FKPV.
Uporaba diplomskih in drugih lastnih del iz predhodnih izobraževalnih programov ali drugih objav v nespremenjeni obliki oziroma do obsega 30 % kot diplomsko delo na FKPV, brez ustreznega citiranja, se obravnava enako kot plagiatorstvo.
2. Jezik
6. člen
Diplomska naloga se na vseh slovenskih enotah Fakultete za komercialne in poslovne vede piše v slovenskem jeziku, na enotah v tujini pa v uradnem jeziku države, kjer je sedež enote.
3. Tema in mentor
7. člen
Okvirne naslove tem diplomskih nalog lahko predlagajo:
- redni in honorarni učitelji šole ter sodelavci z magisterijem,
- organizacije in druge institucije, ki sodelujejo s fakulteto (teme morajo biti povezane z njihovimi konkretnimi problemi oziroma problemi gospodarske panoge ali družbenih služb) in
- študenti sami.
8. člen
Predloge okvirnih naslovov tem diplomskih nalog pripravijo kandidati za mentorje vsako leto do 30. septembra. Teme obravnava Komisija za študijske zadeve do konca oktobra tekočega študijskega leta, sprejme pa jih Senat fakultete. Potrjeni seznam predlaganih tem in mentorjev objavi fakulteta na svoji spletni strani.
9. člen
Temo diplomske naloge lahko predlaga tudi študent, organizacija ali druge institucije, ki sodelujejo s fakulteto in ki v sporazumu z možnim mentorjem opredelijo naslov diplomske naloge. Tema diplomske naloge mora biti skladna s študijskim programom študenta.
Naknadne predloge tem, ki niso bile potrjene (8. člen), na predlog mentorja odobri predsednik Komisije za študijske zadeve. Pri tem se upošteva predmetno področje, za katerega je mentor habilitiran in študentova smer študija.
Če se med izdelavo že odobrene teme pojavi potreba po spremembi naslova diplomske naloge in je poglavitna vsebina teme ostala nespremenjena, mentor to potrdi na posebnem obrazcu Sprememba naslova diplomske naloge (DN-6).
10. člen
Če želi študent v diplomi na FKPV nadaljevati temo, ki jo je obravnaval v diplomi predhodnega izobraževanja, mora o tem seznaniti bodočega mentorja in Komisijo za študijske zadeve. Diploma na FKPV ne more imeti istega naslova, enakega raziskovalnega dela in se v teoretičnem delu ne sme ujemati z več kot 30 % besedila prejšnje diplome. Povzeto besedilo pa mora biti ustrezno citirano.
11. člen
Diplomsko nalogo lahko prijavi študent, ki je opravil vse obveznosti, predpisane s programom oziroma mu manjkata največ dva izpita. Kandidat vloži prošnjo za odobritev teme z dispozicijo diplomske naloge in s predlogom mentorja in/ali somentorja v referatu za študentske zadeve, tako, da predloži izpolnjen obrazec Prijava dispozicije diplomske naloge (DN-1). Obliko in vsebino obrazca predlaga Komisija za študijske zadeve, potrdi pa dekan.
12. člen
Prijavo dispozicijo diplomske naloge z in mentorja odobri predsednik Komisije za študijske zadeve. Po potrebi lahko imenuje še somentorja. Mentorji so lahko visokošolski učitelji šole in visokošolski sodelavci z magisterijem ter habilitirani strokovnjaki iz podjetja ali druge organizacije, ki so v smislu 8. člena tega Pravilnika predlagali naslov teme diplomske naloge in so habilitirani za predmetno področje, iz katerega je tema diplomske naloge.
Predsednik Komisije za študijske zadeve lahko odloči, da predlagani učitelj ne more biti mentor diplomske naloge, če ne sodeluje pri izvedbi predmeta s strokovnega področja, s katerega je diplomska naloga ali če tema naloge posega pretežno na drugo predmetno področje.
Za somentorja velja vse, kar velja za mentorja. Somentor je lahko tudi strokovnjak iz prakse z ustrezno formalno izobrazbo, ki pa ni habilitiran v visokošolskega učitelja.
4. Obseg in oblika diplomske naloge
13. člen
Diplomska naloga praviloma obsega 35 do 50 strani in mora biti jezikovno in oblikovno ustrezna. Jezikovno ustreznost potrdi lektor z obrazcem Potrdilo lektorja (DN-3), oblikovno pa referent za tehnični pregled (DN-7). Večji obseg mora mentor pisno utemeljiti. Tudi povzetek v tujem jeziku mora biti lektoriran, odgovornost za to prevzame študent.
14. člen
Študent pripravi za oddajo tri izvode diplomske naloge, vezane v platno modre barve (št. barve ACROLIN VERONA 2682). Na zunanji strani (platnicah) je s srebrnimi črkami natisnjeno: FAKULTETA ZA KOMERCIALNE IN POSLOVNE VEDE, DIPLOMSKA NALOGA ter ime in priimek avtorja. Prvi notranji bel list je prazen. Prva naslednja stran ima enako besedilo in razpored kot zunanja stran z dodanim naslovom pod besedilom DIPLOMSKA NALOGA in navedbo mentorja ter kraj (obvezno se vpiše Celje), mesec in leto izdelave.
15. člen
Podrobnejša oblikovalno-tehnična navodila za izdelavo diplomske naloge so zapisana v priročniku Kako do diplome, ki ga pripravi in sprejme Komisija za študijske zadeve.
5. Izdelava diplomske naloge
16. člen
Mentor in kandidat sodelujeta pri sestavi dispozicije diplomske naloge. Mentor da soglasje k dispoziciji (podpiše obrazec Prijava dispozicije diplomske naloge (DN-1)) potem, ko se prepriča, da ima dispozicija vse predpisane točke in je vsebinsko ter jezikovno ustrezna. Pomanjkljive, nejasne in jezikovno neustrezne dispozicije je predsednik Komisije za študijske zadeve dolžan zavrniti.
17. člen
Komisija za študijske zadeve izda v roku 30 dni po prejemu študentove vloge za prijavo teme sklep o odobritvi teme diplomske naloge ter imenovanju mentorja ali/in somentorja. Sklep se posreduje kandidatu, ki mora diplomsko nalogo končati v šestih mesecih od datuma sklepa. Če naloge v tem
roku ne dokonča, mora zaprositi Komisijo za študijske zadeve za podaljšanje roka. To stori študent s posebno vlogo. Rok za oddajo diplomske naloge se lahko dvakrat podaljša za šest mesecev, v nadaljevanju pa mora študent vložiti nov obrazec Prijava dispozicije diplomske naloge (DN-1).
18. člen
Med izdelavo diplomske naloge lahko nastane potreba po spremembi naslova, predmetnega področja ali mentorja. Vse navedene spremembe ureja študent z ustreznimi vlogami, ki jih predloži Komisiji za študijske zadeve. Sprememba naslova se prijavi z obrazcem DN-6, sprememba teme in dispozicije z obrazcem DN-1, sprememba mentorja z obrazcem DN-5. Kandidat lahko uveljavi pravico do zamenjave mentorja le enkrat. Enako pravico ima tudi mentor, če oceni, da kandidatu ne more več ustvarjalno svetovati. Vsaka vloga se ponovno obravnava na Komisiji za študijske zadeve, ki študentu izda novi sklep.
19. člen
Ko kandidat predloži mentorju besedilo diplomske naloge, mu jo mora le-ta vrniti z navodili za morebitno dopolnitev in popravke najkasneje v enem mesecu. Mentor je dolžan ponovno pregledati končno različico popravljene naloge, preden jo da študent v tehnični pregled in vezavo. Mentor na posebnem obrazcu Potrdilo mentorja (DN-2) potrdi, da je naloga vsebinsko primerna za oddajo.
Če mentor ugotovi, da študent ne upošteva njegovih navodil in nasvetov, lahko nalogo zavrne kot neustrezno. Kandidat ima možnost, da umakne diplomsko nalogo in izbere drugo temo; to lahko stori samo enkrat. Postopek potrjevanja nove dispozicije se vrne na začetek (DN-1).
20. člen
Mentor je dolžan kandidata opozoriti na tehnične in jezikovne zahteve pri izdelavi diplomske naloge v skladu z navodili, ki so zapisana v priročniku Kako do diplome.
Za stilno, slovnično in terminološko ustreznost diplomske naloge je odgovoren študent.
6. Oddaja diplomske naloge
21. člen
Študent odda diplomsko nalogo v referatu za študentske zadeve v treh vezanih tiskanih izvodih (skladno s 14. členom tega Pravilnika) in en izvod v elektronski obliki na CD (v pdf zapisu). En vezan izvod diplomske naloge zadrži mentor, drugi izvod in CD se hranita v knjižnici fakultete, tretji izvod naloge pa se vrne kandidatu po zagovoru diplomske naloge. Diplomska naloga v elektronski obliki se uporabi za elektronski arhiv knjižnice, ki je javno dostopen za vpogled.
Hkrati z diplomsko nalogo študent predloži obrazec Prijava zagovora diplomske naloge (DN-4) s prilogami, ki so: Potrdilo mentorja (DN-2), Potrdilo lektorja (DN-3), Potrdilo o tehničnem pregledu diplomske naloge (DN-7), potrdilo knjižnice, statistični vprašalnik o diplomantih, potrdilo o plačanih finančnih obveznostih.
Oddaja diplomske naloge se zabeleži na obrazcu Prijava zagovora diplomske naloge (DN-4), v rubriki potrditev referata o prejemu diplomske naloge.
22. člen
Oddane diplomske naloge pregleda Komisija za študijske zadeve in o morebitnih potrebnih popravkih obvesti študenta. V primeru večjih odstopanj se lahko naloga zavrne. Zabeležke se zavedejo v obrazec Prijava zagovora diplomske naloge (DN-4), v rubriko potrditev Komisije za študijske zadeve.
7. Zagovor diplomske naloge
23. člen
Če oddane naloge ustrezajo formalnim pogojem za zagovor, Komisija za študijske zadeve imenuje komisije za zagovor in razpiše datume zagovorov, ki so najkasneje en mesec po oddaji diplomske naloge, in o tem obvesti člane komisij in kandidate.
24. člen
Če kdo od članov komisije za zagovor ob branju diplomske naloge ugotovi, da ne bi mogel biti član, lahko zaprosi za zamenjavo, lahko pa sproži postopek, da se delo zavrne ali popravi.
25. člen
Študent mora diplomsko nalogo javno zagovarjati pred komisijo za zagovor diplomskih nalog. Člani komisije in kandidat so o datumu zagovora obveščeni najmanj en teden pred zagovorom. Datum zagovora se objavi na javno dostopnem mediju, spletni strani fakultete ali oglasni deski.
26. člen
Komisija za zagovor se pred zagovorom na kratko pogovori o predloženi nalogi, njeni ustreznosti v skladu s Pravilnikom in navodili in morebitnih ovirah za zagovor.
Zagovor se prične s predsednikovo ugotovitvijo, da je kandidat opravil vse s študijskim programom predvidene obveznosti. Prvi poda mnenje o diplomski nalogi mentor in praviloma ne zastavlja dodatnih vprašanj. Nato kandidat na kratko in jedrnato predstavi diplomsko nalogo. Za čimbolj učinkovito predstavitev svoje naloge lahko uporablja avdiovizualne in druge tehnične pripomočke. Po predstavitvi naloge kandidat odgovarja na pripombe in vprašanja predsednika komisije. Zagovor traja največ 30 minut.
27. člen
Po opravljenem zagovoru se člana komisije posvetujeta o oceni naloge in o uspešnosti zagovora, pri čemer oceno predlagata po vrstnem redu: mentor in predsednik komisije. Glede ocene mora biti doseženo soglasje, v nasprotnem primeru se sestavi poseben zapisnik, v katerem je potrebno navesti obe predlagani oceni in razložiti vzroke za neskladje. O končni oceni v tem primeru odloči dekan.
28. člen
Pri končni oceni diplomske naloge in zagovora komisija upošteva:
- težavnost obravnavane teme,
- ustvarjalni prispevek kandidata in
- kakovost zagovora diplomske naloge.
Komisija oceni diplomsko delo in zagovor skupno z eno izmed ocen: odlično (10), prav dobro (9), prav dobro (Cool, dobro (7), zadostno (6), nezadostno (5), pri čemer uporablja predpisani ocenjevalni obrazec.
29. člen
Predsednik komisije za zagovor diplomske naloge sporoči oceno kandidatu po opravljenem zagovoru.
Predsednik komisije za zagovor diplomske naloge vpiše oceno v Zapisnik o zagovoru diplomske naloge, ki ga podpišeta mentor in predsednik komisije. Priloga zapisniku je ocenjevalni obrazec. Če komisija diplomsko nalogo oceni z oceno nezadostno (5), je potrebno kandidata seznaniti, kako naj nadaljuje; ali je potrebno nalogo napisati v drugi različici pod istim naslovom, ali mora kandidat izbrati nov naslov (temo) ali pa se ponovi samo zagovor.
8. Ugovor na oceno diplomske naloge in podelitev diplomskih listin
30. člen
Študent ima pravico ugovora na oceno naloge in zagovora. Pisno pritožbo na oceno mora oddati v referatu fakultete v roku 24 ur po seznanitvi z oceno. Pritožbo obravnava dekan v smislu določil Pravilnika o preverjanju in ocenjevanju znanja. Njegova odločitev je dokončna.
31. člen
Diplomant prejme začasno potrdilo o tem, da je diplomiral, in to nadomešča izvirnik diplome. Izvirnik diplome, ki ga izstavi fakulteta, se podeljuje na svečan način na določen datum, razviden iz študijskega koledarja. Na podelitev diplom fakulteta povabi kandidate pisno.
9. Končne določbe
32. člen
Določbe Pravilnika razlaga Komisija za študijske zadeve. Ta Pravilnik je sprejet, ko ga sprejme Senat fakultete, fakulteta ga objavi na spletni strani. Pravilnik se lahko spremeni po enakem postopku kot je bil sprejet.
33. člen
Ta Pravilnik dopolnjujejo Navodila za pisanje diplomske naloge in priročnik Kako do diplome, saj natančno določajo oblikovna in metodološka pravila za pisanje diplomske naloge.
34. člen
Ta Pravilnik je sprejel Senat VKŠ Celje na seji 6. 2. 2006 ter ga dopolnil na 22. seji Senata VKŠ Celje, 2. 7. 2008, 28. seji Senata Fakultete za komercialne in poslovne vede dne, 4. 9. 2009, na 29. seji Senata z dne 29. 10. 2009, na 34. seji Senata z dne 3. 11. 2010 ter na 40. seji Senata z dne 21. 9. 2011. Veljati začne 8 dan po sprejetju.
Senat FKPV je na 26. redni seji, dne 27. 2. 2009 sprejel sklep, da se od vpisa v razvid visokošolskih zavodov sprejeti pravilniki in ostala dokumentacija, ki so se glasili na VKŠ Celje, glasijo na FKPV.
Predsednica Senata:
izr. prof. dr. Marjana Merkač Skok
dekanja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi Seznam forumov -> Magistrska naloga Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


MojForum.si - brezplačno gostovanje forumov. Powered by phpBB 2.