Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi Seznam forumov Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi
Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi,pomoč pri seminarski nalogi,diplomska,seminarska,magistrska naloga,oblikovanje diplomske naloge
 
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   RSS Feed   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Zasebna sporočilaZasebna sporočila   PrijavaPrijava 




NASLOV DELA DIPLOMSKO DELO

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi Seznam forumov -> Diplomska in seminarska naloga
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ninanana123
Administrator foruma


Pridružen/-a: 07.09. 2010, 17:18
Prispevkov: 547

PrispevekObjavljeno: 22 Okt 2010 06:16    Naslov sporočila: NASLOV DELA DIPLOMSKO DELO Odgovori s citatom

UNIVERZA V NOVI GORICI
POSLOVNO-TEHNIŠKA FAKULTETA







NASLOV DELA


DIPLOMSKO DELO





Ime in priimek avtorja









Mentor/ji: Ime in priimek






Nova Gorica, leto izida


ZAHVALA
Zahvala ni obvezna sestavina diplomske naloge.

IZVLEČEK
Izvleček povzema bistvo vsebine diplomske naloge in naj ne bo daljši od 200 besed.

ABSTRACT
Abstract summarises the basic points of the thesis and should not be longer than 200 words.

KLJUČNE BESEDE
diplomska naloga, mentor, besedilo, objava

KEY WORDS
thesis, mentor, text, publication



KAZALO
1 IZBIRA TEME DIPLOMSKE NALOGE 1
2 PRIJAVA TEME DIPLOMSKE NALOGE 2
3 NAVODILA ZA PRIPRAVO DIPLOMSKE NALOGE 3
4 TEHNIČNA NAVODILA ZA PRIPRAVO DIPLOMSKEGA DELA 4
4.1 Jezik in obseg 4
4.2 Robovi, razmaki in pisava 4
4.3 Številčenje poglavij 4
4.4 Citiranje 5
4.5 Deli diplomske naloge 6
4.5.1 Platnice 7
4.5.2 Naslovna stran 7
4.5.3 Tabele in slike 7
4.5.4 Literatura 7
4.5.5 Priloge 9
5 ODDAJA IN ZAGOVOR DIPLOMSKE NALOGE 9
6 OBJAVLJANJE UGOTOVITEV DIPLOMSKE NALOGE 11
7 LITERATURA 12
8 PRILOGA 1: ii
Opis postopka pred zagovorom diplomske naloge ii
9 POSTOPEK PRED ZAGOVOROM DIPLOMSKE NALOGE iii
Odobritev teme diplomske naloge iii
Predložitev potrdil pred vezavo diplomske naloge iii
Oddaja vezanih diplomskih nalog in zagovor iii
PRILOGA 1: Opis postopka pred zagovorom diplomske naloge



















1 IZBIRA TEME DIPLOMSKE NALOGE
Diplomska naloga je zaključna študijska obveznost študentov visokošolskega strokovnega študija za pridobitev naziva diplomirani gospodarski inženir. To je samostojno strokovno delo, s katerim diplomant dokaže, da sistemsko uporablja pridobljena znanja za reševanje zahtevnih tehniških, tehnoloških, poslovnih in organizacijskih problemov. V diplomski nalogi študent razišče in reši konkretno nalogo.
Študent lahko izbira temo diplomske naloge tako, da si izbere za mentorja habilitiranega učitelja, ki predava na Poslovno-tehniški fakulteti, in se z njim dogovori za temo diplomske naloge. Tema lahko zajema problematiko neke gospodarske organizacije, štipenditorja, problematiko, ki jo je študent spoznaval med opravljanjem praktičnega usposabljanja ali katerokoli drugo primerno problematiko po dogovoru z mentorjem. Priporočljivo je, da se teme diplomskih nalog izbira v povezavi s temami praktičnega usposabljanja.
Učitelji imajo pravico in dolžnost predlagati okvirne teme diplomske naloge. Pravica študenta je, da samostojno izbira temo.
Pri izbiri teme diplomske naloge je treba upoštevati aktualnost problema, materialne možnosti in potreben čas za izdelavo naloge. Zahtevnost dela mora biti odmerjena tako, da ga povprečen študent visokošolskega strokovnega študijskega programa lahko opravi v treh mesecih.

2 PRIJAVA TEME DIPLOMSKE NALOGE
Študent, ki izpolnjuje pogoje, določene v Pravilih študija, lahko zaprosi za odobritev teme diplomske naloge. Prošnjo odda v tajništvu Poslovno-tehniške fakultete na ustreznem obrazcu. Obrazec za odobritev teme diplomske naloge je mogoče dobiti v tajništvu fakultete, v študentski pisarni in na spletni strani Poslovno-tehniške fakultete. Prošnji priloži opis predložene teme za diplomsko nalogo, ki mora vsebovati predviden naslov diplomske naloge, kratek opis teme, glavne cilje diplomske naloge, predvideno metodologijo ter seznam osnovne literature. Naslov diplomske naloge naj bo dovolj informativen, da je, v skladu z običaji določene stroke, iz njega možno dobiti predstavo o vsebini naloge. Naslov naj praviloma ne vsebujejo kratic.
V prošnji mora študent navesti tudi mentorja, ki s podpisom na obrazcu potrdi, da je pripravljen prevzeti mentorstvo. Prošnji priloži še potrdilo o opravljenih izpitih.
Prošnjo pregleda Komisija za študijske zadeve, ki tudi predlaga tričlansko komisijo za zagovor diplomske naloge. Primernost teme diplomske naloge in sestavo komisije za zagovor obravnava in potrjuje Senat Poslovno-tehniške fakultete.
Komisijo za zagovor diplomske teme sestavljajo trije člani: predsednik, ki je stalni član, mentor, in tretji član, ki je praviloma specialist iz področja diplomske teme. Ker so diplomske naloge pogosto multidisciplinarne, je priporočljivo, da je tretji član komisije s komplementarnega področja, ki ga mentor ne pokriva. Ta tretji član komisije je lahko komentor oziroma recenzent. Mentor ne more biti hkrati tudi predsednik komisije za zagovor diplomske naloge.
Z dnem, ko je bila tema odobrena, začne teči šestmesečni rok za izdelavo naloge. V tem roku mora študent diplomsko nalogo vezano oddati v tajništvo Poslovno-tehniške fakultete. V izjemnih primerih lahko senat Poslovno-tehniške fakultete odobri podaljšanje. Študent, ki ne uspe zaključiti diplomske naloge v predvidenem šestmesečnem roku, mora na senat Poslovno-tehniške fakultete nasloviti prošnjo za podaljšanje diplomske teme, v kateri mora navesti razloge, ki so mu onemogočili dokončanje naloge v predvidenem roku. Prošnjo podpiše tudi mentor, s čimer potrdi, da se s podaljšanjem strinja.
3 NAVODILA ZA PRIPRAVO DIPLOMSKE NALOGE
Diplomsko nalogo lahko kandidat izdela na Univerzi v Novi Gorici, v gospodarski družbi, pri štipenditorju ali v katerikoli drugi primerni organizaciji, o čemer se dogovori z mentorjem. Pri izdelavi diplomske naloge mora kandidat strogo upoštevati pravila o varstvu pri delu in pravila hišnega reda organizacije, v kateri nalogo pripravlja.
Za uspešno delo je zelo pomembno dobro sodelovanje kandidata z mentorjem. Zato se kandidat redno in po dogovoru posvetuje s svojim mentorjem in ga sproti obvešča o opravljenem delu. Ker so diplomske naloge pogosto multidisciplinarne, je priporočljivo, da ima kandidat tudi komentorja oziroma recenzenta s komplementarnega področja. Komentor je praviloma tudi tretji član komisije za zagovor diplomske naloge. Njegova naloga je, da pregleda nevezani izvod diplomske naloge in v dovolj zgodnji fazi poda ključne vsebinske pripombe oziroma napotke. Z vednostjo mentorja oziroma na njegov nasvet se študent posvetuje še z drugimi sodelavci na Univerzi ali izven nje, njihovo sodelovanje pa obvezno navede.
Če pride med izdelovanjem diplomske naloge do takega nesoglasja med kandidatom in mentorjem, da onemogoči ustvarjalno sodelovanje, ima kandidat na podlagi sklepa senata Poslovno-tehniške fakultete pravico do zamenjave mentorja. Zaradi istih razlogov in po enakem postopku lahko tudi mentor odkloni mentorstvo. V takšnem primeru je potrebno z navedbo razlogov pisno zaprositi senat Poslovno-tehniške fakultete, ki na podlagi sklepa odobri zamenjavo in določi novega mentorja.
Kandidat sme pravico do zamenjave mentorja uveljaviti le enkrat.


4 TEHNIČNA NAVODILA ZA PRIPRAVO DIPLOMSKEGA DELA
4.1 Jezik in obseg
Diplomska naloga mora biti napisana v slovenskem jeziku in mora biti jezikovno neoporečna. Tudi angleški povzetek mora biti jezikovno pregledan. Diplomska naloge naj vsebuje vse bistvene elemente, kot so opis problema, ciljev in metodologije, predstavitev dobljenih rezultatov in zaključki. O obsegu diplomske naloge odloča mentor. Priporočeni obseg pa je 40  70 strani.
4.2 Robovi, razmaki in pisava
Besedilo mora biti natisnjeno dvostransko na papirju formata A4 z robovi
1. levi 3.5 cm
2. zgornji in desni 3 cm,
3. spodaj 2 cm.
Vrstice naj bodo narazen za en in pol razmaka. Razmak med odstavki naj bo dodatnih 12 pt oziroma dodatnih 18 pt med poglavji in podpoglavji. Odstavke začnete pisati na levi, ne delajte zamikov v desno. Besedilo naj bo poravnano v blok (poravnan levi in desni rob). Velikost črk je 12. Pisava Times New Roman ali podobna.
Naslovna stran ni oštevilčena. Številko 1 ima stran z uvodom. Strani pred tem lahko označite z rimskimi številkami. Sledijo naslednje strani. Številka strani je spodaj v sredini.
4.3 Številčenje poglavij
Besedilo diplomske naloge naj bo razdeljeno v poglavja. Novo poglavje začnite vedno na novi strani. Uporabljajte arabska števila. Naslove poglavij pišite levo poravnano. Poglavja označujte s števili od 1 dalje. Podpoglavja ločite s piko (npr. 1.1).
1. poglavja 1, 2, 3 itd VELIKE ČRKE, POLKREPKO, Arial CE
2. podpoglavja 1.1, 1.2,1.3 itd Male črke, polkrepko, Arial CE
3. podpoglavja 1.1.1, 1.1.2 itd Male črke, polkrepko, Times New Roman
4.4 Citiranje
Za kvalitetno diplomsko nalogo je pomembna tudi uporaba vseh razpoložljivih domačih in tujih strokovnih ter znanstvenih virov. Vse ugotovitve, ki so navedene v diplomski nalogi, do njih pa kandidat ni prišel sam, mora ustrezno citirati. Pri citiranju literature v diplomski nalogi uporabimo enega od spodaj navedenih načinov.
Avtorsko citiranje: Začetek in konec citata naj bo označen z narekovaji. Na koncu citata mora biti naveden vir v okroglem oklepaju in mora obsegati: priimek avtorja, letnico izdaje in številko strani, na kateri se nahaja citirana ugotovitev. Več del istega avtorja v istem letu razmejimo z oznakami a, b, c itd. Če sta dve deli izšli v istem letu, avtorja pa imata isti priimek in drugačno ime, se doda še kratico imena.
Primer citata: "……citirano besedilo……" (Kotler, 1998, str. 102)
V kolikor ugotovitev kandidat ne navaja dobesedno, povzete ugotovitve označi (npr. na koncu povzetka) z navedbo vira na enak način, le da izpusti številko strani.
Primer navedbe: Prof. Bizjak ugotavlja, da so si metode in tehnike reinženiringa v različnih poslovnih procesih pogosto podobne (Bizjak, 1999).
Kadar ima delo tri ali več avtorje navajamo prvega in dodamo besedici »in drugi« npr. (Halliday in drugi,1997). Kadar pa je knjiga zbornik več samostojnih avtorskih prispevkov navajamo urednika te knjige npr. (Strmčnik (ur.), 1998).
Primer navedbe dela brez avtorja: Podatke o J.W. Croninu smo pridobili s spletne strani z njegovo avtobiografijo. (Autobiography, 2000)
Numerično citiranje: Začetek in konec citata naj bo označen z narekovaji. Na koncu citata mora biti številka, ki ustreza zaporedni številki vira v seznamu literature. Bibliografske opombe navedemo na koncu strani pod črto v numeričnem zaporedju. Primer citata: "……citirano besedilo……"
V kolikor ugotovitev kandidat ne navaja dobesedno, povzete ugotovitve označi (npr. na koncu povzetka) z navedbo vira na enak način, le da izpusti številko strani.
Primer navedbe: Prof. Bizjak ugotavlja, da so si metode in tehnike reinženiringa v različnih poslovnih procesih pogosto podobne.
Primer navedbe dela brez avtorja: Podatke o J.W. Croninu smo pridobili s spletne strani z njegovo avtobiografijo.
Primer navedbe dela z večimi avtorji ali zbornika več samostojnih avtorskih prispevkov.


4.5 Deli diplomske naloge
Diplomska naloga se sestoji iz naslednjih delov:
1. platnice,
2. naslovna stran,
3. zahvala (ni obvezna),
4. izvleček v slovenskem in angleškem jeziku ter ključne besede v slovenskem in angleškem jeziku,
5. kazalo vsebine, slik, tabel in prilog,
6. besedilo diplomske naloge,
7. literatura,
8. priloge.
4.5.1 Platnice
Platnice so določene z vzorcem, ki se bo nahajal v tajništvu Poslovno-tehniške fakultete.
4.5.2 Naslovna stran
Naslovna stran mora vsebovati naslednje podatke:
1. naziv fakultete z velikimi črkami,
2. oznaka diplomska naloga z velikimi črkami,
3. naslov diplomske naloge z velikimi črkami, odebeljeno,
4. ime in priimek avtorja,
5. ime in priimek mentorja,
6. kraj in letnica nastanka naloge.
4.5.3 Tabele in slike
Tabele, slike (grafikoni so slike) itd. morajo imeti :
1. zaporedno številko (npr. Tabela 1, Tabela 2, Slika 1 itd.),
2. naslov:
a. naslov tabele naj bo nad tabelo,
b. naslov slike pod njima.
4.5.4 Literatura
Navedejo se vsi viri, ki so uporabljeni za izdelavo naloge (knjige, članki, internet itd.) ali viri, na katere se v nalogi sklicuje. Seznam naj bo urejen po abecednem redu avtorjev, kadar je citiranje avtorsko. Če avtor ni naveden, pa po abecednem redu naslova dela. Kadar je citiranje numerično, naj bo seznam urejen po vrstem redu citiranja in oštevilčen z zaporednimi arabskimi številkami.
1. Primer navajanja knjige:
z enim avtorjem:
Kotler, P.(1998). Marketing management. Ljubljana : Slovenska knjiga.
z dvema ali več avtorji:
Bizjak, F., Petrin, T. (1996). Uspešno vodenje podjetja. 1. Natis. Ljubljana: Gospodarski vestnik.
Halliday, D., Resnick, R., Walker, J. (1997). Fundamentals of
physics extended. 5. izdaja. New York: John Wiley & Sons.
brez avtorja:
Management (1994). Radovljica: Didakta.
2. Primer navajanja prispevka:
iz revije:
Mencinger, J. (2000). Iluzije denarne politike. Finance, 9 (17), str. 16.
iz zbornika:
Sreter, S. (2000). Nova politična ekonomija za nove laburiste. V: Nova socialdemokracija - opredelitve in kontroverze tretje poti. Ljubljana: Znanstveno in publicistično središče, str. 163-198.
3. Primer navajanja zakonov:
Zakon o dohodnini. Uradni list RS, št. 43-2300/90.
4. Primer navajanja člankov na internetu:
Autobiography of J. W. Cronin. Pridobljeno 24.8.2000 s svetovnega spleta: http://www.nobel.se/physics/laureates/1980/cronin-autobio.html
5. Primer navajanja diplomskega dela, internega gradiva ipd:
z znanim avtorjem
• Rijavec, M. (2006). Nastavljanje referenčnega temperaturnega profila pretočne peči. Diplomska naloga. Nova Gorica: [M. Rijavec].
brez znanega avtorja
• Vzorec diplomske naloge z navodili. (2006) Interno gradivo. Nova Gorica: Poslovno-tehniška fakulteta Univerze v Novi Gorici.
Pri numeričnem citiranju se nahaja pred virom še njegova zaporedna številka.
Mentor določi obliko primerov navajanj drugih zvrsti literature oziroma svetuje spremembe obstoječih.
4.5.5 Priloge
Strani niso oštevilčene, ampak so naslovljene (npr. Priloga 1: Naslov itd.)
5 ODDAJA IN ZAGOVOR DIPLOMSKE NALOGE
Kandidat praviloma zaključi diplomsko delo v roku šestih mesecev. Kandidat, ki ne odda diplome v roku šestih mesecev, mora zaprositi Senat Poslovno-tehniške fakultete za podaljšanje. V prošnji za podaljšanje diplomske teme mora navesti razloge, ki so mu onemogočili dokončanje naloge v predvidenem roku. Prošnjo podpiše tudi mentor, s čimer potrdi, da se s podaljšanjem strinja.
Kandidat mora pred oddajo diplomske naloge dobiti pisno soglasje mentorja, da se ta strinja z oddajo. Poskrbeti mora, da sta besedilo naloge in angleški povzetek jezikovno pregledana. Pred vezavo odda, s soglasjem mentorja, nevezan izvod diplomske naloge v pregled tudi preostalim članom komisije za zagovor diplomske naloge.
Študent odda v tajništvo Poslovno-tehniške fakultete obrazec za odobritev vezave diplomske naloge, s podpisom mentorja, da se strinja z oddajo diplomske naloge v vezavo. Obrazec za odobritev vezave diplomske naloge je na razpolago v tajništvu fakultete, v študentski pisarni ali na spletni strani Poslovno-tehniške fakultete. Študent priloži tudi potrdilo, da je opravil vse izpite in druge študijske obveznosti. To potrdilo izda študentska pisarna. Na podlagi predložene dokumentacije izda tajništvo Poslovno-tehniške fakultete študentu potrdilo, da lahko dvigne platnice oziroma odda diplomsko nalogo v vezavo.
Študent odda v tajništvo Poslovno-tehniške fakultete pet vezanih izvodov diplomske naloge, elektronsko verzijo (PDF) ter prošnjo za zagovor diplomske naloge. Ustrezni obrazec je na razpolago v tajništvu, v študentski pisarni in na spletni strani Poslovno-tehniške fakultete. Prošnji priloži potrdilo o poravnanih obveznostih v knjižnici Univerze v Novi Gorici.
Po zagovoru obdržita po en izvod vezane diplomske naloge mentor in predsednik komisije za zagovor, dva izvoda dobi knjižnica Univerze v Novi Gorici, peti izvod pa se vrne diplomantu.
Tajništvo uskladi termine za zagovor in o tem obvesti študenta in člane komisije. Datum zagovora je določen po oddaji diplomske naloge in je javno objavljen na razglasnem mestu v prostorih Univerze v Novi Gorici vsaj teden dni vnaprej. Kandidat poskrbi za potrebna audio vizualna sredstva, ki jih potrebuje za zagovor in je sam odgovoren za njihovo pravočasno rezervacijo, prenos v sobo zagovora in njihovo delovanje
Zagovor diplomske naloge je javen in ga vodi predsednik komisije. Študent ustno predstavi temo diplomske naloge, metode, najpomembnejše ugotovitve in zaključke, sklepe v največ 15 minutah. Pri tem lahko uporablja različne avdiovizualne in multimedijske pripomočke, ne sme pa brati vnaprej pripravljenega besedila. Izjema so številčni podatki in citati. Nato člani komisije zastavljajo vprašanja. Zagovor lahko traja največ eno uro. Komisija se na samem posvetuje o oceni. Predsednik komisije v navzočnosti vseh prisotnih sporoči kandidatu sklep komisije o uspešnosti zagovora. Ocena zagovora se zaradi zaupnosti privatnih podatkov ne pove javno, lahko pa jo kandidat izve osebno.




6 OBJAVLJANJE UGOTOVITEV DIPLOMSKE NALOGE
Študent lahko objavi diplomsko nalogo v celoti ali po delih. Pri tem je dolžan na vidnem mestu navesti polni naslov diplomske naloge, t.j. vse besedilo notranje naslovne strani z navedbo fakultete in mentorja.
Diplomska naloga ni popolnoma samostojno študentovo delo. Študentu v večji ali manjši meri pomaga mentor, neredko pa je študentova naloga tudi del kake širše raziskave, za katero so tako konceptualni okvir kot tudi druge sestavine izdelali drugi. Študent pri izdelavi diplomske naloge uporablja storitve univerzitetne knjižnice in dokumentacije in druge tehnične možnosti, ki mu jih zagotavlja fakulteta. Zato je primerno in se spodobi, da se študent o nameravani objavi posvetuje z mentorjem in v objavi navede vse, ki so mu pri nalogi svetovali in pomagali.
Diplomska naloga ali njeni deli se lahko uporabljajo v študijskem procesu na Poslovno-tehniški fakulteti brez posebnega dovoljenja avtorja, vendar z navedbo njegovega imena in imena mentorja. Diplomska naloga mora biti dostopna tudi drugim raziskovalcem, da lahko na originalnem gradivu preverijo ugotovitve ali zbrano gradivo dodatno analizirajo. Za objavo tako dobljenih ugotovitev mora raziskovalec pridobiti soglasje avtorja diplomske naloge in mentorja, navesti diplomsko nalogo kot avtorsko delo in spoštovati druge avtorske pravice.
V primeru, da se diplomska naloga veže na rezultate oz. podatke, ki imajo značaj industrijske lastnine in ki so last gospodarske družbe, je potrebno pri objavi takih podatkov oz. rezultatov ravnati v skladu z zahtevami, ki jih določa zakon. Da se zavarujejo interesi gospodarske družbe, pa je potrebno pri objavi takih podatkov pridobiti soglasje te družbe, ki za vsak primer posebej tudi določi način in pogoje uporabe te industrijske lastnine.



7 LITERATURA
Autobiography of J. W. Cronin. Pridobljeno 24.8.2000 s svetovnega spleta: http://www.nobel.se/physics/laureates/1980/cronin-autobio.html
Bizjak, F., Petrin, T. (1996). Uspešno vodenje podjetja. 1. Natis. Ljubljana: Gospodarski vestnik.
Bizjak, F. (1999). Kako voditi neprofitne organizacije. Neprofitni management, 5/6 (1), str. 7-13.
Halliday, D., Resnick, R., Walker, J. (1997). Fundamentals of physics extended. 5. izdaja. New York: John Wiley & Sons.
Kotler, P. (1998). Marketing management. Ljubljana : Slovenska knjiga.
Management (1994). Radovljica: Didakta.
Mencinger, J. (2000). Iluzije denarne politike. Finance, 9 (17), str. 16.
Vzorec diplomske naloge z navodili (2006). Interno gradivo. Nova Gorica: Poslovno-tehniška fakulteta Univerze v Novi Gorici.
Rijavec, M. (2006). Nastavljanje referenčnega temperaturnega profila pretočne peči. Diplomska naloga. (Politehnika Nova Gorica, Visoka poslovno-tehniška šola), Nova Gorica: [M. Rijavec].
Sreter, S. (2000). Nova politična ekonomija za nove laburiste. V: Nova socialdemokracija - opredelitve in kontroverze tretje poti. Ljubljana: Znanstveno in publicistično središče, str. 163-198.
Strmčnik, S. (ur.) (1998). Celostni pristop k računalniškemu vodenju procesov. Ljubljana: Fakulteta za elektrotehniko.
Zakon o dohodnini. Uradni list RS, št. 43-2300/90.


8 PRILOGA 1:
Opis postopka pred zagovorom diplomske naloge


9 POSTOPEK PRED ZAGOVOROM DIPLOMSKE NALOGE
Odobritev teme diplomske naloge
Študent odda prošnjo za odobritev teme diplomske naloge z opisom teme v tajništvo Poslovno-tehniške fakultete. Ustrezni obrazec je mogoče dobiti v tajništvu fakultete, v študentski pisarni ali na spletni strani Poslovno-tehniške fakultete. Prošnji priloži potrdilo o opravljenih izpitih. Prošnjo pregleda Komisija za študijske zadeve, ki tudi predlaga tričlansko komisijo za zagovor diplomske naloge. Primernost teme diplomske naloge in sestavo komisije za zagovor potrjuje Senat Poslovno-tehniške fakultete.
Predložitev potrdil pred vezavo diplomske naloge
Študent odda v tajništvo Poslovno-tehniške fakultete obrazec za odobritev vezave diplomske naloge, s podpisom mentorja, da se strinja z oddajo diplomske naloge v vezavo. Pred vezavo mora študent, s soglasjem mentorja, oddati nevezan izvod diplomske naloge v pregled še preostalim članom komisije za zagovor diplomske naloge.
Obrazec za odobritev vezave diplomske naloge je na razpolago v tajništvu fakultete, v študentski pisarni ali na spletni strani Poslovno-tehniške fakultete. Študent priloži potrdilo, da je opravil vse študijske obveznosti, ki mu ga izda študentska pisarna. Tajništvo Poslovno-tehniške fakultete študentu izda potrdilo, da lahko dvigne platnice oziroma odda diplomsko nalogo v vezavo.
Oddaja vezanih diplomskih nalog in zagovor
Študent odda v tajništvo Poslovno-tehniške fakultete prošnjo za zagovor. Ustrezni obrazec je na razpolago v tajništvu fakultete, v študentski pisarni in na spletni strani Poslovno-tehniške fakultete. Prošnji priloži potrdilo o poravnanih obveznostih v knjižnici Univerze v Novi Gorici in pet vezanih izvodov diplomske naloge, od katerih se mu en izvod po zagovoru vrne ter elektronsko verzijo (PDF). Tajništvo uskladi termine za zagovor in o tem obvesti študenta, člane komisije in izobesi obvestilo o zagovoru diplomske naloge na oglasno desko najmanj en teden pred zagovorom. Kandidat poskrbi za potrebna audio vizualna sredstva, ki jih potrebuje za zagovor in je sam odgovoren za njihovo pravočasno rezervacijo, prenos v sobo zagovora in njihovo delovanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Diplomske naloge,seminarske naloge,pomoč pri diplomski nalogi Seznam forumov -> Diplomska in seminarska naloga Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


MojForum.si - brezplačno gostovanje forumov. Powered by phpBB 2.